Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi jellemző a székelyekre?

Mi jellemző a székelyekre?

Figyelt kérdés
2015. máj. 27. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hazaérkezik a székely fiú, benyit a házba és földbe gyökerezik a lába. Ott találja a hugát teljesen szétmarcangolva, csupa vér minden. Teljesen feldúlva továbbmegy a következo szobába ahol ugyanilyen állapotban találja az anyját. Kétségbeesetten berohan a következő szobába, ahol ott ül az apja ugyancsak csupa vér, és egy hatalmas vágás van az arcán.

– Mi történt édesapám?

– Hát fiam, bejött a medve szétmarcangolta a hugodat meg édesanyádat nekem meg széthasította az arcomat.

– Úristen! És nem fáj?

– Csak ha nevetek.

2015. máj. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Általában két fülük van :)


Amúgy... Ilyen SZTEREOTÍPIÁK léteznek a székelyekről:

-Jellegzetes tájszólás (mondjuk aki székely faluban nevelkedett, akkor nem sztereptípia)

-Furfangos észjárás, ami általában a saját érdekeit nézi

-Nagyon hazafiasak és hagyományőrzőek

-Szeretik a Pálinkát

2015. máj. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

- Zárkózott, lassú, megfontolt, emberek, hirtelen haraggal

- Lenéznek mindenkit, aki nem székely, még a többi magyart is egy kicsit

2015. máj. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként olvass Tamási Áront, hiteles képet fest a korabeli székely parasztságról, hiszen közéjük tartozott, abban a világban nőtt fel.
2015. máj. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kissé bugyuta válaszok, de ez oké mert a kérdés is az.

Mi érdekel? Más népekkel összehasonlítva, vagy általánosságban, vagy más magyarokkal összehasonlítva, stb?

Vannak már ehhez hasonló kérdések, de ha érdekel akkor tényleg olvass székely írókat, Wass Albertet is ajánlom és persze utazz Erdélybe ;) nem drága.

https://www.youtube.com/watch?v=lXWKCVKQ8HU

2015. máj. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy lenéznek mást! Én is székely vagyok, de nem hazaif, nagyon szeretem a külföldieket, és rettentően idegesít, amikor egy-két székely barátom Számomra nem túl szimpatikusan tájszólással beszél arról, hogy a magyarok különböző élelmiszereknek milyen szót használnak. Gyakori a vaskalapos, efféle ember itt, valóban. Utálom, hogy mindenük a pálinka, egyfolytában csak az ivásról és a falusi életről beszélnek (nem mindegyik!). Ha pedig az olvasottabb, műveltebb ember egy kicsit szeretne nekik magyarázni a többi nemzetről, más helyekről és az alkohol elhanyagolásának lehetőségéről, akkor rögtön hurrognak, és ordibálnak, hogy "Jaaaaaaj, bolond oroszok, jaaaaaj retkes amerikaiak" és hogy "ne szidd a pálinkát, teeeeee". Rettenetes. Székely vagyok, de én nagyon nem érzem magam annak. Tudom, nem szép, hogy nem vagyok hazafi, de egyszerűen sokszor kiborít a székely magatartás. Mondjuk, amikor a magyarok lerománoznak, az semmivel sem fest jobb képet a magyarokról, de alapjában véve a székelyek nehezebb esetek.
2015. jún. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jaj ez nagyon cuki, székely testvérem, én mint többségében hajdú vérrel rendelkező magyar mondom neked amit érzel az természetes.

És amit te negatívumként hoztál fel, én pont azt szeretem a székelyekben, és ne lepődj meg, a falusi életet is imádom.

Na a pálinka kérdése .. az egy szokás.. de nem hinném hogy attól rosszabb emberek lennének mert vannak akik reggelire is pálinkát isznak, miért kellene a saját fajtádat elítélni?


Ezt úgy mondom hogy én vegetáriánus életmódot is élek néha, de soha nem félek semmi előítélettől, se a székelyektől meg a begyepesedett régmúltból való életmódtól.

Amúgy ha Sepsiszentgyörgyön jársz mindenképp próbáld ki a Kastély Vendéglőt, nagyon jó a séfjük.

2015. jún. 3. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mielőtt bárki belekötne: a hajdú az ugyanúgy magyar mint a székely, palóc, csángó stb.

Érdekes hogy sok helyen azt írják hogy ezek egyike sem volt magyar törzs.

Én ilyenkor csak nevetek, jah persze Attila egyedül volt magyar, a többi az mind csak csatlakozott. -.-"

Ezek mindegyike magyar törzs volt, magyarul beszélő rendes törzsek.

2015. jún. 3. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!