Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Kínában hogy van ez a népesség...

Kínában hogy van ez a népességszabályozás dolog? Mi van akkor ha valaki még is terhes lesz, vagy gyereket szül mikor már elérte a limitet?

Figyelt kérdés

2015. jún. 15. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kína ellentmondásos születésszabályozási politikája 1978-ban lépett életbe, hogy visszaszorítsa a hatalmas arányú népességnövekedést. A szabályozás lényege, hogy a városban élő házaspároknak legfeljebb egy gyermekük születhet. Akik megszegi a szabályt, azoknak pénzbüntetést kell fizetniük. Akik viszont engedelmesen betartják azt, kitüntetést és pénzügyi hozájárulást is kapnak, amíg a gyermek el nem éri a 14 éves kort. A kormány engedékenyebb a vidéki házaspárok és az etnikai kisebbségek esetében. Ezekben az esetekben megengedett a második gyermek vállalása is, ennek ellenére sok szülő mindenáron fiúutódot akar és emiatt sokszor megszabadulnak a lányoktól. Ha egy vidéki családban a második gyermek is lány, a kormány több gyermeket semmiképpen nem engedélyez. A kínai kormány szerint a szabályozásnak köszönhetően 400 millió gyermek születését sikerült megakadályozni. A rendszert kritizálók elítélik a kínai születésszabályozás rendszerét, azzal vádolva a kormányt, hogy abortuszra kényszeríti a nőket. Annak ellenére, hogy az újszülöttek megölése illegális, a lány babák meggyilkolása és a leánygyermekek bejelentésének elmulasztása széles körben elterjedt, különösen vidéken. Az abortuszok száma Kínában meghaladja a napi 35 ezret.
2015. jún. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.


Mint földrajz szakos egyetemista, külön tanultunk is erről, és az én tudomásom szerint - röviden leírva - az a lényege, hogy a kormány az egygyerekes családoknak ad kedvezményt meg támogatást, míg a kettő vagy annál több után már nem jár semmi, sőt, gyerekenként adót kell fizetni. És mivel a szülők úgy gondolják, hogy majd nyugdíjas korukban egy fiú jobban el tudja őket tartani és segíteni, ezért sokszor bárki tudta nélkül megszüli a feleség a lányt, és valahol kidobja a hegyekbe, és teszi mindezt addig, amíg fia nem lesz.

Ha van már gyerek és később teherbe esik, de nem akarja, mert nem tudna fizetni, vagy abortuszra megy, vagy be nem jelentés nélkül megszüli és kidobja.

Ha egyszer elmész Kínába, nem igazán fogsz olyan családba akadni, ahol lenne legalább 2 gyerek, én legalábbis eddig csak olyannal találkoztam, ahol 1 volt.


Viszont következménye is van ennek a szabályozásnak: A másfél milliárdos országban egyre kevesebb gyerek születik, a szabály óta évi kb. 10 millióval. A jelenlegi társadalom viszont öregszik, egyre több lesz a nyugdíjas, kevesebb a munkaképes/dolgozó és még kevesebb a tanuló. És mivel ez a törvény még mindig hatályos, egyre kevesebb munkaképes/dolgozó lesz az egyre alacsonyabb születésszám miatt, nyugdíjas viszont ennek többszöröse (akik még jóval a szabályozás előtt születtek, amikor még nem volt gond a több gyerek egy családban), akiket mind a dolgozóknak kéne eltartani. Ergo több adót vonnak le ehhez a bérekből, a társadalom pedig egyre szegényedik.


Az ötlet eleinte jónak bizonyult, mert bár lelassult a népszaporulat, de a későbbi következményeire nem gondoltak.

2015. jún. 16. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy én tudom, nemrég lett feloldva az 1 gyerek.

Ma már 2 lehet.


Mellesleg, érdekes lenne annak is utánanézni,hogy a világon máshol élő kínaiaknak hány gyerekük van. Ők is beleszámítanának a statisztikákba. (És itt nem gondoltam a vegyesházasságokra, csak a tiszta kínai házasságokra.)

2015. júl. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!