Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ti mit szóltok a tibeti égbe...

Ti mit szóltok a tibeti égbe temetéshez? Akartok így "eltemetve" lenni?


2015. jún. 24. 02:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Az már teljesen mindegy hogy miként kerülünk vissza

az örök körforgásba.

2015. jún. 24. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ott ez a szokás.


Nekik legalább ennyire negatív ötlet, hogy valakit elásnak a földbe, mint valami dögöt.


Nekem meg teljesen mindegy, hogy a halálom után mi lesz a hullámmal, engem már nem érint akkor.

2015. jún. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Még nem akarok eltemetve lenni- sehogy. (ha lehet ilyet is választani). A tibetieknél ez egy tradíció, aminek gyakorlati szükségszerűsége (is) van.

A tibetiek viszont, ellentétben a segghülye materialistákkal, határozottan tudják: ez csak a halandó test. Az ember szellem-lélek-test. Az élete során a szellemének az örökkévalóságot kell elérnie. Akkor a a halandó rész, mint használt ruha levethető. Ha "beszorul a ruha alá a szellem", akkor még a halál utáni órákban is a bölcsek segítenek felszabadítani: mellette imádkoznak

Bardo Tödol: Meditations on Death -

[link]

2015. jún. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát én a saját kultúrköröm hatása miatt én ezt akaratlanul is undorítónak és barbárnak tartom, úgyhogy nem igazán akarnék így "eltemetve lenni". Inkább a hagyományos elásás vagy hamvasztás.
2015. jún. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez csak annak olyan szörnyű, aki még nem vett részt disznóvágáson. Egy gyors módja annak, hogy a testet visszajuttassák az élet körforgásába.
2015. jún. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

de ha valakit a földbe temetnek akkor ott is lebomlik, nem? és nem lesz belőle semmi csak csontok

akkor melyik a jobb szerintetek?

2015. jún. 24. 15:43
 7/9 anonim ***** válasza:
ott a férgek eszik (ezzel nem kell szembenézni senkinek)
2015. jún. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
és nem rossz hogy egyszer csak eltűnik mintha nem is lett volna soha?
2015. jún. 25. 17:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt hogy érted? A halál? az rossz.
2015. jún. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!