Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szevasz köszönés?

Szevasz köszönés?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megkérdezni hogy amikor szevaszt köszönnek az emberek valójában mire gondolhatnak,mert mikor helót köszönnek jóérzés tölt el engem,de mikor szevasz-t úgy érzem haragszanak valamiért,szerintetek?

2015. aug. 7. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem van egy haverom, aki sokszor így köszön. Nem érzek benne semmi rosszat. És utána is teljesen normális a beszélgetés, tehát tényleg nem rosszindulatú. Talán csak azért feltűnő, mert a "helló, szia" a megszokott és kicsit furán hangzik. Ők pedig szerintem éppen ezért köszönnek így.
2015. aug. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nincs ennek ilyen mellékzöngéje.

A szevasz a szervusz egyik változatta, annál kicsit lazább hangvételű.

A heló valóban még a szevasznál is közvetlenebb, sokan viszont nyeglének tartják.


Szóval ha tegeződtök, de azért puszipajtások nem vagytok, akkor inkább a szevasz, mint a heló.

2015. aug. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A "szevasz" számomra olyan lekezelő, nagyzolós. Nem hinném, hogy haragudna az, aki így köszön, csak flegma a stílusa.
2015. aug. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én körömben mindenki így köszön, minden rosszindulat nélkül. A szervusz kicsit régmúltinak látszik.
2015. aug. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én idáig úgy összesen talán kettő embernek köszöntem szevaszt életemben de nem haragudtam rájuk,de nekik valahogy a szevasz esett jól de nem fogadtam öket mogorván hanem kedves voltam velük kifejezetten örültem nekik,de az esetek 99,99 százalékában a helóra vágyok,a szia szót én idáig csak lánynak tudtam köszönni,olyan embereknek akiknek úgy éreztem megtudok nyílni lelkileg.
2015. aug. 10. 16:24
 6/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez lehet hogy azért van ám mert gyerekkoromban mindig helót köszöntünk egymásnak a családomban és akkor érzem hogy minden rendben van.,mikor szevaszt köszönnek ezt nem érzem.
2015. aug. 10. 19:36
 7/10 A kérdező kommentje:

és ha szevaszt köszön az illető és még egy ujját felemeli ,a mutatóujját és igy köszön?ez szerintem egy bántó köszönés nem,mert a gesztusok honlapján ezt irják:

[link]

2015. aug. 10. 19:41
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem egyetlen ismerősöm sem köszön helóval, de szevasszal sem. A heló nekem olyan fura, mintha külföldön lennék, a szevasz pedig kicsit régies. Az apám korosztálya köszön így egymásnak, de nekem már például sziával, ha tegeződünk, illetve szervusszal.

Mi sziával köszönünk közvetlenebb helyzetben, szervusszal pedig azok, akikkel tegeződünk, de ennek ellenére nem egészen közvetlen a kapcsolatunk.

2015. aug. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
2015. aug. 29. 17:29
 10/10 A kérdező kommentje:
2015. aug. 29. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!