Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A japánok télleg úgy viselkedn...

A japánok télleg úgy viselkednek mint az animékben? Többi alant.

Figyelt kérdés

Tehát az ismeretem a japánokról az animékből van, nem találkoztam és nem beszéltem egy japánnal sem még.

Azt természetesen tudom, hogy az animék tulajdonképpen kitalált történetek, stb, de azért készülnek slice of life, azaz mindennapi élet témájú animék is, és abban is elég érdekesen viselkednek a japánok. Ezekre gondolok:

1)mikor egy erősebb, szúrós szemű új diák jön az iskolájukba, egyből bűnözőnek tekintik, félnek, elfutnak előle. (Pl: ToraDora)

2)Ha van egy srác/lány aki nagyon jól néz ki, vagy tehetséges vmiben stb, azt egyből mindenki elkezdi sztárolni, fanklubokat szerveznek neki, megvesznek neki mindent, szerelmesleveleket kap stb... (Pl: Mayo Chiki)

3) A szex, szerelem tabu az iskolákban, se kézen fogva járni, sem csókolózni nem szabad. Jah és ha vki véletlenül hozzáér egy lányhoz, vagy egy szobába bemennek ketten, egyből arra következtetnek hogy járnak.

4) Ha véletlenül a srác észreveszi a lány bugyiját, melltartóját mégha nem is tehet róla, a lányok kapásból elmondják minden perverz állatnak, sokszor még pofont is kap melléje a srác.

5) Ha van az osztályban egy beképzelt, önmagát hercegnőnek tartó lány, úgy beszél a többiekkel ahogy akar, a többiek soha nem szólnak vissza neki, csak hallgatnak és tűrik. (pl: Golden Time)



2015. okt. 7. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Bár valóban nem elfogadott dolog mások előtt romantikázni (nem csak iskolában). Ennyiben ki is merült az általad leírtak valóságtartalma.

2015. okt. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

+ dolgok még:

6)Az állandó bocsánatkérés. Ez majdnem az összes animében van, már akkor bocsánatot kérnek mikor még nem csináltak semmit, és legalább 5 percig hajlonganak gomenasai-t skandálva.

7) A gyávaság. Főleg a szerelem, romantika terén, és nemcsak fiúk, lányok közt is. Az egymást titokban szeretők, mikor közel kerülnek egymáshoz félrenéznek, elpirulnak, még szólni sem tudnak, olyan mintha elérkezett volna számukra a világvége...

2015. okt. 8. 04:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

AZ animék egy része (a jobbak, a minőség) valóságalapból táplálkozik. De ha pont olyannak venné át, ami a valóságban, senkit se érdekelne. Ezért erősen felnagyít létező tulajdonságokat, jelenségeket, helyzeteket.


Ha valóban meg akarod ismerni a japánokat, ne ezekből, hanem olvasmányokból tájékozódj. Könnyebb ,hasznosabb, valósághűbb.

2015. okt. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
utolsó: én egyáltalán nem illetem sztereotípiákkal a japánokat, hanem csak kérdezem, hogy így van-e, ahogy az animékben mutatják. Tehát olyanoktól kérdezem ezt, akiknek van tapasztalata a japánokról...
2015. okt. 8. 14:15
 5/11 anonim válasza:
100%

Az animék felnagyítják a negatív, vagy pozitív tulajdonságokat, így a néző könnyebben egyesülni tud a vele hasonló problémákkal küzdő karakterekkel.

Animékbe sokszor azt hallom, hogy a lányok csak azzal házasodhatnak, akinek véletlenül villantottak.

2015. okt. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

A folytonos bocsánatkérésben is van valami, úgy tudom. Ők nagyon sokat adnak a tiszteletre. Például ha egy japán ajándékot kap, úgy köszöni meg, hogy "Sumimasen", azaz elnézést kér, mégpedig azért, mert úgy hiszi, gondot okozott neked azzal, hogy ajándék után szaladgáltál a számára (legalábbis így tudom).

Azt tudom, hogy szeretnek énekelve beszélni, legalábbis a boltokban, vendéglátó helyeken, ahol mindig áll egy (természetesen kawaii) lány az ajtóban, köszönt téged, amikor belépsz, távozásodkor pedig megköszöni a vásárlást meghajlással kísérve.

2015. okt. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, dehogy is! :D


Nekem van egy japán barátom, néhány éve jött csak Magyarországra, és pont úgy viselkedik mint én vagy bármelyik másik magyar. :D

2015. okt. 9. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem viselkednek így! Talán annak van valóság tartalma, hogy állandóan bocsánatot kéregetnek, és hogy a szerelemben félősek. Egy barátnőmnek Japán fiúja van, és Ő mondta, hogy ténylegesen félősebb, távolságtartó a barátja. Viszont ezt itt nem említetted, de az állandó Eeeeeeeeeh-zésük az teljesen szokványos jelenség náluk. Illetve adott dolgokra hevesebben reagálnak, mint a magyarok (pl.: ha örülnek képesek vinnyogni, illetve ha meglepődnek felkiáltani) Ezt viszont már előttem is írták, hogy amit az animében látsz, valamilyen szinten valóságon alapul, de erősen eltúlozza azt.:)
2015. okt. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A magyarok úgy viselkednek, ahogy a Mézga családban/Pitykében/Frakkban?

Oké, kicsit erőltetett példa, mert a magyar rajzfilmgyártás évtizedek óta halott, de a lényeg gondolom érthető.


Még az élőszereplős filmek és sorozatok sem jó indikátorai, milyen egy nép a valóságban.

2015. okt. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Mansour ***** válasza:
100%

A kelet-ázsiai kultúrákat tekintve van valóságalapja ezeknek a dolgoknak, de mint már többen írták, az animékben általában erősen eltúlzottak ezek a megnyilvánulások. Két terület köré lehet csoportosítani ezeket:

- tekintélytisztelet (1, 2, 5, 6 pont)

- szexuális etika (3, 4, 7 pont)

Ezeken a területeken elég erősen élnek még a hagyományos kulturális berögződések, ugyanakkor a nyugati kultúra is nagy hatással van rájuk. Valószínűleg ez a kulturális ütközés is ott van az eltúlzott, néha már szinte karikírozott megnyilvánulások hátterében.

2015. okt. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!