Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyenek a japánok és a japán...

Milyenek a japánok és a japán iskolák? Megéri-e kimenni cserediáknak Japánba?

Figyelt kérdés

Mikor családi körben beszéltük, hogy merre kellene cserediáknak mennem, felmerült Japán is és ekkor elgondolkodtam.

Nincs sok tapasztalatom ilyen téren, amiket tudok maximum azt animékből szedtem. De ugye ezek nagyrészben kitalációk és én teljeskörű leírást szeretnék.

Elsősorban a japán mentalitásra, viselkedésre lennék kíváncsi és az iskolarendszerre (fiú-,lányiskolák stb.) valamint, hogy egyáltalán megéri-e kimenni.

A válaszokat tényleg olyan emberektől szeretnék akiknek van tapasztalatuk vagy voltak már kint, mert számomra ez egy komoly dolog és nem szeretnék egy ilyen lehetőséget elszalasztani. Köszönöm:)



2015. nov. 13. 23:22
 1/1 hunbula ***** válasza:
100%

Gondolom, középiskolát értesz iskola alatt.


Alapvetően én mindenkinek azt szoktam mondani, minden cserediák meg ösztöndíj meg Erasmus és társai jelentkezéssel kapcsolatban, mindegy melyik ország, hogy menjen. Nincs kérdés. Ilyen élményeket nem szabad kihagyni.

Japán, megoszlanak a vélemények, anno mielőtt kiutaztam, olyan is volt aki kifejezetten ijesztgetett, hogy utálni fogom, mindenféle retardált indokok miatt ("folyton halszagú a levegő" ... nocomment).


Személyes tapasztalatom alapján, életem legszebb éve (és plusz még jó pár hónapja, mert kétszer is visszamentem utána). Én nem kifejezetten vagyok animerajongó, néhányat láttam csak, ezért az animés szubkultúráról nem sokat tudok nyilatkozni (egyszer voltam hostess egy kiállításon, az fun volt). Engem inkább az autók érdekeltek, mondjuk ez a környezetemben senkit szóval nem is részletezem.


Egyedi és különleges hely, egyedülálló a hangulata, mindenképpen menj el kirándulni, várost nézni, csak simán sétálni, ha kijutsz. Legalább angolul beszélj, japánul meg erősen ajánlott, esetek nagy részét nem tudom, hogy oldottam volna meg japán tudás nélkül (mondjuk most iskolán kívüli dolgokra gondolok, sokszor vidéken). De azért tényleg legalább alap dolgokat tudj japánul, ha kisérő nélkül kell valahová menni.


Alapvetően a legudvariasabb és segítőkészebb társadalom, amit láttam. Fegyelmezettek, rend van, nagyon alacsony a bűnözés, a közterek legtöbbször tiszták, a tömegközlekedés pontos és megbízható. Persze vannak, akik nem szeretik az idegeneket, főleg az idősebb korosztály, vidéken (tanuld meg japánul, hogy a közép-európában található Magyarországról jöttem, akkor megörül, hogy nem amcsi vagy, és mindjárt vidámabb lesz. Legtöbbször.)


Mivel nem tudom, pontosabban milyen iskolára gondoltál, általánosságban annyit, hogy minden valószínűség szerint a lehető legjobban igyekeznek majd reprezentálni magukat neked, és mivel van cserediák program az iskolában, a diákok valószínűleg nyitottak és barátságosak lesznek. Nagyon meglepődnék, ha nem szerveznének neked (nektek, a többi cserediákkal) programokat, kirándulást, városnézést. Ilyen szempontból valószínűleg inkább kontrollált, mint spontán élmény, természetesen nagyon nem mindegy, milyen intézménybe is mennél, mennyi időre, és Japánon belül hová.


Én azt mondanám, mindenki akit ismerek, és diákként került oda, gyakorlatilag mindenki imádott ott lenni, a külföldiek is. Aztán vannak persze nagyon más tészta dolgok, de az úgysem kapcsolódik ide.


Ha úgy döntesz, kimégy, olvass el tájékoztató könyveket, honlapokat, hogy az alapvető kultúrális dolgokkal tisztában légy (házipapucs, orrfújás, baloldal, stb).


De ha adódik lehetőséged, ne tagadd meg magadtól. Szuper hely.

2015. nov. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!