Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szilveszterkor csak nálunk...

Szilveszterkor csak nálunk szokás a himnuszoktól kezdve a szózatig mindent végighallgatni, vagy ez más országokban is így van?

Figyelt kérdés

2016. jan. 1. 11:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Más országoknak nincsen Szózatuk, amit egyébként nagy kezdőbetűvel írunk, mint ahogy jelen esetben a Himnuszt is.
2016. jan. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%
Én nem hallottam őket tegnap. Nem néztem a tévét, nem voltam a városi tüzijátékon. Senki sem kötelez rá haver!
2016. jan. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
Itt se himnuszt se mast nem enekel senki es speci szilveszteri musor sincs, azt nezel, hallgatsz amihez kedved van.
2016. jan. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A kérdésre válaszolna valaki? Miért irogattok olyant, aminek semmi köze a kérdéshez?
2016. jan. 1. 17:04
 5/19 anonim ***** válasza:
76%
Az elsőnek igaza van. A köztévé máshol is adja a himnuszt.
2016. jan. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 kaiu válasza:
30%

Nekünk? Mármint nekünk magyaroknak vagy nektek a családodnak? Mert magyaroknak nem szokás max a himnuszt ami pld m1,atv stb ment 31en. (Bocs tabrol vok)

Nektek? Hat a csaladommal a himnuszt oszt koccintunk.

Lehet nalatok igy van. Remelem kielegito volt.

2016. jan. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk, ha otthon szilveszreezünk, de ha haverokkal is - mindenképpen állva énekeljük a Himnuszt, végighallgatjuk a Szózatot és a köztársasági elnök újévi jókívánságait. Azután egymást köszöntjük, összepuszilózunk és kiisszuk az előre előkészített pezsgőt. Ez 10 perc, ki lehet bírni, szerintünk ez a minimum. Utána megy a dínomdánom tovább.
2016. jan. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Lemaradt: más országokban nincs így. Norvégiában lakok, ott senki sem hallgatja a himnuszt (igaz, pocsék és nem is szívhez szóló), viszont a nemzeti zászlót ünnep nélkül is kiteszik (pl ha megjön a gyermek a táborból).
2016. jan. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%
Hogy lehet ennyi sallangot kibírni? Himnusz rendben van, szeretjük, a többi már csak időpocsékolás.
2016. jan. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

kedves 7-es, minenhol így csinálják, mi is, a kérdés az volt, hogy más országokban is így van-e


örülnék, ha a kérdésre válaszolna, aki tud, aki meg nem tud a kérdéshez hozzászólni, az ne irogasson, mert ez nem fórum, a szabályzattal ellentétes, és kitiltást von maga után

2016. jan. 3. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!