Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szilveszterkor csak nálunk...

Szilveszterkor csak nálunk szokás a himnuszoktól kezdve a szózatig mindent végighallgatni, vagy ez más országokban is így van?

Figyelt kérdés

2016. jan. 1. 11:54
1 2
 11/19 kaiu válasza:
66%
Más országokban csak a himnusz a szokás és kész.
2016. jan. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 littlepea válasza:
47%
Németországról és Ausztriáról tudok beszámolni, ott nincs éjféli himnuszozás, hanem ahogy éjfélt üt az óra, rövgtön elkezdenek durrugni meg ordítozni. Én személy szerint nagyon hiányolom az újjévbe való átlépésnek ezt a meghitt módját. Szerintem gyönyörű, ahogy ez Magyarországon megy. Engem is érdekelt a kérdés, ezért megkérdeztem egy lengyel és egy horvát emberkét erről. A nyelvi korlátok miatt nem vagyok benne biztos, hogy jól értettük egymást, de azt hiszem, náluk is van Himnusz Szilveszterkor.
2016. jan. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
és amerikában, azt tudja valaki? illetve kína érdekelne
2016. jan. 6. 08:21
 14/19 anonim ***** válasza:
55%

kedves kérdező!


Nem, sehol a világon nincs így, csak nálunk, Magyarországon! Idióta magyar szokás, amíg a világ ünnepel, addig mi vigyázba állunk a himnuszra, és szomorúan gondolunk a nemzet hősi halált hallt nagyjaira!


Egyébként ezt a kérdést én is feltettem már itt, csak a féleszű adminisztrátorok törölték, ezért nem kaptam rá választ! Későb újrafogalmazva megint kitettem a kérdést, és jól el lettem küldve a pi.csába, hogy milyen magyar vagyok én, hogy nem állok vigyázba éjfélkor!


amikor 2005-ben az EU tagjai lettünk, akkor a már EU tag középiskolások olyan feladatot kaptak, hogy az új belépőkről írjanak egy tanulmányt. Rólunk, magyarokról éppen ezt emelték ki, hogy amikor az egész világ ünnepel, szilveszterkor, mi a himnuszunkra szomorkodunk.

Szerencsére egyre kevesebb a barom, aki ennek az eszement böszmeségnek hódolna, de még mindig mindenki tudja mirőlk van szó, amikor ez szóba kerül.

2016. jan. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Tanzaniaban mindennap elhangzik a teveben ejfelkor, igy Sziveszterkor is. Es ott is van egy Szozatnak megfelelo hazafias enek, unnepnapokon azt is eneklik.
2016. jan. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
43%
Nem szomorkodunk a Himnuszunkon, hanem meghatottsagot erzunk, hogy ennyi balsors utan megis itt vagyunk! Sajnos sokan nem ismernek mas erzest, csak tularado oromot, hajszoljak a bulizast, partizast, elvezeteket hajszolnak, nem ernek ra vagy nem ertik a bonyolultabb erzeseket, finomabb nuanszokat. Pedig megerne ezeket is fejleszteni, hiszen igy szinesebb, valtozatosabb az elet.
2016. jan. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Pro Patria ***** válasza:
74%

"Nem, sehol a világon nincs így, csak nálunk, Magyarországon! Idióta magyar szokás, amíg a világ ünnepel, addig mi vigyázba állunk a himnuszra, és szomorúan gondolunk a nemzet hősi halált hallt nagyjaira!"

- Eddig a pontig még abban a hiszemben voltam, szarkasztikus akarsz lenni, de rájöttem, nem, tényleg így gondolod. Kíváncsi vagyok, eddig hány országban töltötted el az újév első óráját.


A Kérdező részéről:

"a himnuszoktól kezdve a szózatig mindent végighallgatni"

- Igen, tovább? Hol a többi? Merthogy ebből úgy tűnik, mintha valami végtelenségbe nyúló felsorolásba kezdtél volna, pedig a Himnusszal és a Szózattal ezt már ki is merítetted.


Hozzáteszem: Németországot ne vegyük alapul, eleve törölték a himnuszuk első két versszakát törölték, és csak a harmadikat használják. Angela Merkel pedig a megválasztásakori ünnepen kezébe adott német trikolórt elhessegette.

A náci múlt stigmája okán mindent megtesz a kancellár asszony, hogy a _látszatát_ is elkerülje annak, hogy bármi, a legkisebb közös vonás lenne közte és a német felsőbbrendűségtudat között, nehogy rásüssék a bélyeget a sajtóban.


Az USA-ban pedig, csak hogy újat mondjak (de így van Kanadában is egy ottani ismerősöm elmondása alapján), nem hogy az újévet, de _minden_ tanítási napot a zászlófelvonás mellett a himnusszal kezdenek el.

Amelyben egyébként Istenről énekelnek, (ha már vita volt belőle, hogy miért szerepel Isten az alkotmányunkban - nos, azért, mert sajnos, nem sajnos, a Himnuszunk szövegébe bele van foglalva, és _ez utóbbi_ van jelen az alkotmányunkban), tovább megyek, a bíróságon a Bibliára tesznek esküt (csakúgy, mint a hivatalába lépő elnök is), és a bírók feje felett - legalábbis láttam már ilyet - az "In God We Trust" mondat van. Mely egyébként az egy dolláros bankjegyen is ott olvasható.


Kíváncsi vagyok, hány másodperc alatt szedné szét mindezek egyszeriben való bevezetéséért a jelenlegi - "a Nyugattal való azonosulást sürgető" - baloldali, liberális politikai ellenzék, mely Magyarországot bigott, múltban élő, nem modern államnak tartja, ahol még jelen van az avítt vallásosság, és a burkolatlan nacionalizmus. Azzal a Nyugattal való kulturális, politikai felzárkózást sürgetik, melynek egyébként jellegzetessége, hogy majdnem minden állama alkotmányos monarchiaként működik, Nagy-Britannia, Spanyolország, Hollandia, Belgium, Luxemburg, Dánia, Norvégia, Svédország - hiszen odáig nem ért el a szovjet szocializmus, amely eltörölte volna ezeket, ellentétben Európa keleti felével, Szerbia, Románia, Magyarország kapcsán.

Valójában minden, amitől rettegnek a baloldali, liberális politika képviselői a mai Magyarország közéleti vitáiban, és amivel szemben a haladó Európát támogatják, mint a királyság intézményétől való borzalkodás, vagy Isten szerepeltetése az alkotmányban, esetleg az iskolákban megejtett zászlófelvonás - mind része Európa "haladó felének" - miről is beszélünk tehát?


Kifejtettem már máshol, mi a valós motivációja ezen közéleti szereplőknek, de ezt itt most nem teszem meg újra. Csupán a kérdésben is lévő valótlanságra mutatok rá vele.

2016. jan. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
a magyr rádióban és TV-ben az EU himnusza is lemegy, és van ahol még a székely himnuszt is eléneklik, stb.
2016. jan. 7. 16:24
 19/19 anonim válasza:

Más országokban nem így van. Európában is éles (vadász, hadi) lőfegyverek elsütögetése a divat, Németországtól Szerbiáig. A pezsgős dugó is életveszélyes, csak sokkal kevésbé.

Jó dolog ez, mert - mint az este és a reggel - a múlt év és az Újév választója segít a tájékozódásban az egyéni "idővonalon".

2016. jan. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!