Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Busójárás, vélemények?

Busójárás, vélemények?

Figyelt kérdés

Idén lementünk a busójárásra, és jókat olvastam róla az interneten, azt hittem, hogy jó is lesz.

Az egy dolog, hogy nagy volt a tömeg, hangzavar volt, ezekkel nem is volt baj, sőt, klassz volt, a vásár is, meg minden.

A jelmezek is nagyon jól néztek ki, de esküszöm, egy-két busó akkora tapló, hogy ilyen nincs a földön! Könyörgöm, hogyha a busójárás a kulturális örökség része, akkor miért nem lehet kulturáltan viselkedni?

Miért kell azt imitálni, hogy a farkát veri, aztán a szájamhoz tennie az a kötelet vagy micsodát? (ültem)

Félreértés ne essék, nem azzal van a bajom, akik normálisak, tegyük fel megölelnek, meg ilyenek, azzal sincs baj, ha felöntenek egy kicsit a garatra, de miért kell taplóként viselkedni?

Az ember szórakozni megy ide, erre ezt kapja, számomra ez megalázó és kínos volt.



2016. febr. 6. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Erről szól a busójárás... Senki sem mondta, hogy szalonképes dolog. Ez egy erősen pogány "utóízű" misztérium játék... Tudod, a telet leváltja a tavasz, ami egyebek mellett abból látszik, hogy az állatok ..."barátkoznak". Ilyenkor mindig a termékenységre megy ki a játék. Az a fogalom régen gyakorlatilag szent volt.

Én megértem, hogy neked ez megalázó és kínos volt, de nem rólad szólt a dolog.

2016. febr. 7. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%

Legközelebb te meg kapj le egy busót, ülj az arcára és kezdj el hangosan sikongatva vonaglani rajta. :D


a korszerü, emancipált, egyenjogú nemek közti, tavaszi termékenységi pogány misztériumjáték jegyében :D :D

2016. febr. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy tudnom kellett volna erről, és az én hibám, de sehol nem olvastam ilyeneket, csak, hogy nagyon tetsztett, milyen jó volt stb. :/
2016. febr. 7. 11:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A helybeliek nyilván nem ültek le a busók útjában, hanem félrehúzódtak. Kivéve néhány kiéhezett, becsiccsent asszonyságot biztos, akik még élvezték is a helyzetet, meg a naiv turistákat. :D

Legközelebb figyeld a rutinos helybelieket és velük vegyülj :)

2016. febr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha lesz legközelebb, mindenképp vegyülni fogok a tapasztalt helyiekkel... :D
2016. febr. 7. 16:38
 6/8 amyke79 válasza:
71%
Mi is voltunk idén a busójáráson és nagy csalódás volt. Ahogy írtad, az elején minden tetszetős volt és szórakoztató. Kora délutánra azonban a szép számba elfogyasztott alkohol hatására jó néhány busó kritikán aluli viselkedett. Mi nem tudtunk ennek a rendezvénynek a témáját a tankönyvekbe nem ezt tanítják. Szeritem a "18"-as karikát ki kellene rá tenni. Négy gyerekkel voltunk, abból két 12 éves kislány. Hiába mentünk félre, nem álltunk be a tömegbe akkor is odajöttek hozzájuk, fogdosták a melleiket, lerántották őket a földre. Nagyon szomorúan jöttünk el, vagyis futottunk a kocsihoz. Tele volt minden rendőrrel, de erre egyáltalán nem figyeltek. Csak nagykorú, szingli högyeknek ajánlom ezt a programot, akik élvezik álarc mögé bújt emberek molesztálását.
2016. febr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

Mi szervezett túrára mentünk, ott felkészített minket a vezető, hogy a jelmezben lévő busókra nem vonatkoznak az illemszabályok. Ez a hagyomány része, termékenységrituálé. Már így is rengeteget finomodott a turisták miatt, már nem verik össze a jankelék a lányokat lisztes zoknival például.

Érdemes előzetesen tájékozódni, vagy egyszer kipróbálni, és ha nem tudod elviselni, nem mész oda többé.

A hagyományos húsvéti locsolást is lehet bunkóságnak venni: lefognak és bármilyen rossz az idő, nyakon öntenek kútvízzel, de mégis mennyivel nagyobb bája van, mint az oroszkölniszagú, kih.rélt változatának. Ha valakinek nem jön be, nem kell részt venni benne, de ne várd el, hogy a te ízlésed miatt teljesen átformáljanak egy régi hagyományt.

2017. márc. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
37%

Màr nem mostani a kérdés, de azért leírom èn is a tapasztalatomat.

Amúgy az a kötélszerűség amit oda dugtak a kerdezőhöz az bikacsök volt. A bika vagy az ökörnek a megnyújtott ès megcsavart nemiszerve.

Én màr 4. alkalommal látogattam el idén a busójàrásra.

Első alkalom elött utàna érdeklődtem hogy milyen. Tisztàban voltam hogy bizony előfodúlhat hogy pajzànkodhatnak velem a busók. Egyszersem történt olyan amit nem szerettem volna. Páromhoz közel mentem. Közben átkaroltam. Néha megijesztettek. De soha nem tapogattak! Rendesek és viccesek voltak. Ha páromhoz bújtam , akkor nem is próbàlkoztak. :)

Úgy gondolom hogy akik rendesen utàna néznek a hagyomànynak mielött oda làtogatnanak, azok tudni fogjàk hogy mi lessz ott és nem vattacukros majálisra szàmítanak eleve.

Ez az ő ünnepük. Amit amúgyis nem is akkor tartanak igazaból. Ez a pàrnapos mulatsàg, nekünk túristáknak van. Az igazi busójàrást is magtartjàk, azonban az számunkra titok.

2019. márc. 4. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!