Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Bulgária melyik részén (falu,...

Bulgária melyik részén (falu, város, városrész) él a legtöbb cigány?

Figyelt kérdés

2016. máj. 7. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Montana és Slivlen megyékben élnek a legnagyobb arányban, hivatalosan. De ezt egy igazi bolgár tudná megmondani, aki jól ismeri a hazáját. Ugyanis a cigányokra nemzetközileg jellemző tendencia, hogy egy elég nagy részük népszámláláskor a többségi nemzethez tartozónak vallja magát, még akkor is, ha repülőből látszik, hogy roma. Ez Magyarországon is így van, Romániában is így van, és Bulgáriában is nagyon valószínű, hogy így van.

2016. máj. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
69%

En tobbszor voltam Bulgariaban, es hat az egesz egy lepukkant getto. :( A nagyvarosok is eleg neccesen neznek ki (Kazanlak-tol elborzadtam), de a kisvarosok, falvak meg annal is ijesztobb allapotban vannak, pl. Maglizh, Gabrovo, Dryanovo.


Sliven-ben es Montana-ban nem jartam, de google street alapjan meg Kazanlak-on is tultesznek.


Ami szomoru, hogy kb mindenutt ugyanaz a lepusztult latvany fogad, meg a tengerparti "turista" ovezetben is. Goritsa, Banya, Emona... meg athajtani is feltem rajtuk. Az erdokben terdig ero szemet.

2016. máj. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!