Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Manapság valakit érdekelne a...

Manapság valakit érdekelne a kántálás?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha egy csoport elmegy a régi hagyományok szerint kántálni az adventi időszakban, akkor rájuk csapnák az ajtót? Vagy végighallgatnák őket? Mert őszintén nem tudom, hogy ki mennyire nyitott az ilyen hagyományokra. Egy páran elmennénk énekelni hagyományos karácsonyi népdalokat, meg egy pár mostani karácsonyi zenét, de szkeptikusak vagyunk az ügyben, hogy egyáltalán meghallgatnának e minket? A választ előre is köszönöm!

2016. nov. 19. 13:17
1 2
 1/12 Molyember ***** válasza:
100%
Talán lenne, aki örülne, de más pl. két éjszakás műszak között még talán verekedne is, ha ezzel keltenétek. Azért egy kicsit életszerűtlen, nem gondolod? A vallásos emberek még csak-csak, de más esetleg komikusnak találná, vagy csak simán nem érdekelné, nem érne rá. Városban kizártnak tartom, hogy sikeres legyen. Túl sok a trükkös tolvaj, az emberek gyanakvóak, és az ünnepektől függetlenül sokan dolgoznak.
2016. nov. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hmmm. Értem. köszi :)
2016. nov. 19. 13:51
 3/12 Molyember ***** válasza:
Azért várd meg a többi válaszolót is, nem hiszem, hogy mindenki olyan Savanyú Jóska, mint én. Azt még leírhatnád, hogy hol, milyen környéken gondoltátok.
2016. nov. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rendben. Egyébként Vajdaságban egy kisvárosban élünk. 86% -a magyar lakos, szóval nagyon sokan. Így ismerhetik a szokást, mert nagymamám is mesélte, hogy régen ők is jártak.
2016. nov. 19. 14:35
 5/12 Molyember ***** válasza:
100%
Ja, az más. Budapesten mindenki utál mindenkit, én ebből indultam ki. :)
2016. nov. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jaa, értem. :/ az elég szomorú.
2016. nov. 19. 14:57
 7/12 anonim ***** válasza:
Délvidéken - meg egyébként vidéken - szerintem lehet realitása. BP esélytelen... :D Nem olyanok ott az emberek, hogy tartanák a hagyományokat. Tisztelet a kivételnek. Emlékszem pár évvel ez előtt jöttek a kérdések ide is, mikor a híradóból tudta meg csomó ember, hogy létezik olyan, hogy Májusfa... :)
2016. nov. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor lehet rá esély.. Köszönöm! :)
2016. nov. 20. 11:01
 9/12 anonim ***** válasza:
Szívesen meghallgatnám és ha nincs más, egy-egy pohárka pálinkával megkínálnám őket.
2016. nov. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne vadidegenekhez menjetek, hanem az ismeretségi körben kérdezzétek meg előző napokban, hogy zavarná-e őket, ha elmennétek.
2016. nov. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!