Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Manapság valakit érdekelne a...

Manapság valakit érdekelne a kántálás?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha egy csoport elmegy a régi hagyományok szerint kántálni az adventi időszakban, akkor rájuk csapnák az ajtót? Vagy végighallgatnák őket? Mert őszintén nem tudom, hogy ki mennyire nyitott az ilyen hagyományokra. Egy páran elmennénk énekelni hagyományos karácsonyi népdalokat, meg egy pár mostani karácsonyi zenét, de szkeptikusak vagyunk az ügyben, hogy egyáltalán meghallgatnának e minket? A választ előre is köszönöm!

2016. nov. 19. 13:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Biztos meghallgatnának.


Kertes házaknál könnyebb lehet, mint emeleteseknél.

Esetleg olyankor könnyebb, amikor a gyerekek hazafelé mennek az iskolából és többen járkálnak különben is.


Miért félnének attól, hogy valami rosszat csináltok? Hiszen elég távol lennétek mindenkitől, nem?


Csak nagyon szépen kell énekelni, még ha hideg van, akkor is. Az a nehéz. Lehet esetleg kisebb hangszereket is vinni, ha van aki hajlandó.


Jó ötlet szerintem.Még Pesten is, komolyan.

2016. dec. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy későn válaszolok, de mi pár évig falun próbálkoztunk az adventi hagyományok felélesztésével. A házról házra betlehemezést, és a szállást keres a Szent Családot csináltuk. Persze úgy hirdettük (a templomban főleg), hogy aki akarja, ahhoz elmegyünk, nem akarunk senkire rárontani. A betlehemes az első két évben nagyon hangulatos volt, sokan hívtak minket, de aztán egyre kevesebben, és már idén nem is csináltuk. A szálláskeresésre pedig kezdettől fogva nem volt érdeklődés. És mindez falun. Nem hinném, hogy városban túl nagy sikere lenne, bár meg lehet próbálni, de akkor előtte hirdessétek meg.
2016. dec. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!