Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet egyértelmű, hogy...

Hogy lehet egyértelmű, hogy vallásból hordom a keresztet?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok és még régen kaptam bérmálkozásom alkalmából egy arany kereszt nyakláncot amit egy ideje hordok napiszinten. De úgy érzem, hogy azt hiszik hogy divatból hordom mint a korombeliek. Szóval nem hirdetni akarom a hitemet, csak szeretném ha egyértelmű lenne, hogy miért hordom.
2016. dec. 8. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
20%

Divatból.

Mindent ékszert divatból hordunk elsősorban.

Más kérdés, hogy jobb esetben emlékeket, rosszabb esetben babonás hülyeségeket kötünk hozzá.

Miért kell egyértelműnek lenni?

2016. dec. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Miért fontos számodra az, hogy más mit gondol erről?

Én sem divatból vagy babonából hordom a szintén bérmálkozásomra kapott keresztet.

Ha valaki meglátja, és rákérdez, akkor elmondom, hogy bérmálkozásra kaptam, emlék. Kész. Pont.

Ha nem kérdezik, nem szólok semmit. :)

2016. dec. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Barátkoznál olyannal, aki a teljes testére varratja Jézus Krisztus szenvedéstörténetét és az összes ruháján is Jézus Krisztus keserves szenvedését ábrázolja?
2016. dec. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A keresztet magad miatt kell hordanod. Ha kifelé akarsz villogni vele akkor tényleg divatból hordod. Nem kell egyértelművé tenned, nem kell magyarázkodnod miatta, elég ha te tudod.
2016. dec. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
Bérmálkozásra én akkora keresztet kaptam, hogy lógna a fejem, ha hordanám és a figura sem hasonlít egy emberre. Lehet a kövi generáció már a vállán viszi.
2016. dec. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Jólvan Lucifer, elég volt köszönjük.
2016. dec. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
17%
Tegyél a fejedre egy töviskoronát, vagy járj csuhában.
2016. dec. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

kétféle módját tartom ideálisnak


1:ha kérdezik mond meg


2:igyekezz úgy élni, hogy mikor meglátják a keresztet a nyakadban már csak annyit mondjanak "hát ez volt a motivációja" ha pl a hétvégédet nem földön csúszva okádással és másnappal töltöd hanem hajléktalanok és szegények segítésével aztán valaki meglátja a nyakadban a keresztet akkor valószínűleg megérti majd h nem csak poénból viseled + ez már önmagában is nagyobb "térítő erő" mint egy óra prédikáció

2016. dec. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#7: Hülye. XDDDDD
2016. dec. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!