Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sok magát "igaz" Keresztyénnek...

Sok magát "igaz" Keresztyénnek tartó csoport, itt nem kívánok neveket említeni, de egyértelmű lesz úgy is, miért foglalkoznak az ítéletnap meg jósolásával? A többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok, már régen érett bennem a fenti kérdés, mivel számtalan emberrel találkoztam, akik magukat "igazaknak" tartják magukat a Jézus Krisztus, Istene és Atyja előtt, még is tanításaikkal úgy érzem saját maguknak mondanak ellent sok esetben. Úgy hiszem, nem lehet az igaz és keskeny ösvényt úgy járni, hogy csak azt szajkózzuk, ami a saját igazunkat erősíti. Szóval nagy nehezen el is jutottam arra a részre ahol beillesztem a következő idézeteket. Apcsel 1:5 hogy János vízzel keresztelt, ti pedig nemsokára Szentlélekkel kereszteltettek meg."



Apcsel 1:6 Amikor együtt voltak, megkérdezték tőle: "Uram, nem ebben az időben állítod fel újra a királyságot Izráelnek?"

Apcsel 1:7 Monda pedig nékik: Nem a ti dolgotok tudni az időket vagy alkalmakat, melyeket az Atya a maga hatalmába helyheztetett.

Apcsel 1:7 Így válaszolt: "Nem a ti dolgotok, hogy olyan időkről és alkalmakról tudjatok, amelyeket az Atya a maga hatalmába helyezett.

Apcsel 1:8 Hanem vesztek erőt, minekutána a Szent Lélek eljő reátok: és lesztek nékem tanúim úgy Jeruzsálemben, mint az egész Júdeában és Samariában és a földnek mind végső határáig.

Apcsel 1:8 Hanem vesztek erőt, minekutána a Szentszellem eljő reátok: és lesztek nékem tanúim úgy Jeruzsálemben, mint az egész Júdeában és Samariában és a földnek mind végső határáig.


Szóval, hogy is van ez? Szerintem pontosan tudni fogják kihez is szól ez a rész. És bocsájtson meg nekem az élő Isten, de elegem van abból, hogy folyton azt hallgatom, hogy "Jézust, és Jehova tanításait feltétel nélkül követem, meg ez.... Isten szava, innen és onnan idéztem.... Ugy ezt azokra akik folyton azt számolgatják mikor lesz a világvége nem akarják, ez is megmagyarázni, mert ezt Jézus Krisztus mondta, nincs mit elferdíteni ezen, és azon sem, hogy egyértelműen nem fogadnak szót neki, mert már Isten tudja hányszor ki lett számolva a végítélet napja......


2015. jún. 20. 00:39
1 2 3
 1/24 Crussader ***** válasza:
Nos kedves kérdező erre a kérdésedre nem bíztos, hogy érkezik válasz a Jehova Tanúitól, de ha mégis így lenne akkor mielőtt elolvasnád a választ fogoszkodj meg jól, nehogy hanyat vágódj. :))
2015. jún. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Érdekes hogy bár tény, hogy vannak dolgok melyet Jehova a maga hatalmába helyezett (a vers is erről szól), de Jézus mégis egy hosszú jelsorozatból álló figyelmeztetést adott az "utolsó napok" jeleiről, amivel egyértelműen annak határozott felismerhetőségét akarta elérni, ha eljön az ideje.


Kérdező, tudod-e mit jelent a "jóslás"? A Biblia tiltja, mint spiritiszta, vagyis démoni IHLETÉSŰ tevékenységet. Tehát a "jósok" (ha a szó szoros értelmében vesszük) olyan emberek, akik okkult démoni erőkkel vannak kapcsolatban, és ez halálos bűn a Biblia szerint. Na mármost, más vallásos csoport nevében nem nyilatkozhatok, de aki azt állítja, hogy Jehova Tanúi ilyen módszerrel "jósolgatták" a "világvégét", az hazudik!


Amit tettek a Tanúk és elődjeik a Nemzetközi Bibliakutatók, az a Biblia szisztematikus és rendkívül alapos kutatása, melyet az az őszinte meggyőződés vitt előre, hogy Istennek az a szándéka, hogy az idő előrehaladtával, egyre jobban megismerjük az isteni igazságokat, azok Istentől rendelt idejében. Ezek egy részét az évszázadok alatt eltorzították, meghamisították és helyre kellett állítani (ezen hamis tanok sokaságának köszönhető a kereszténység rendkívül rossz gyümölcse az évszázadok alatt - ok/okozat törvénye). Más részük pedig csak a mi időnkben, az "utolsó napokban" váltak megérthetővé, felismerhetővé.


Ők ebben messzire jutottak az elmúlt majdnem 150 év alatt, de mint minden kutatás, ez is hibákkal és tévedésekkel járt. De az is igaz, hogy ezen téves nézetek MINDIG kiigazításra kerültek, hiszen a Tanúk kezdettől fogva felvállalták azt, hogy ők nem tévedhetetlenek.


Így aztán én azt ajánlanám a kedves kritikus kérdezőnek, hogy először a maga háza táján sepregessen, és ha kiderül, hogy ott minden nagyon rendben van, semmi tévedés, vallásos tévtan és hazugság nincs napirenden (az nem elég, hogy te nem tudsz róla!), akkor kellene csak azokat bírálgatni, akik mind ezidáig a leginkább állították helyre a bibliai igazságot. :-)

2015. jún. 20. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
50%

Azért, mert Jézus emberi formában ismerte, és tudta, hogy mi fog történni (az emberként szó azoknak a jehovistáknak szól, akik képtelenek felfogni azt az igét, hogy emberré lett és megüresitette magát, bár Istennel egyenlő volt, ezt írja ugye a Biblia), még nem azt jelenti, hogy emberként ismerte a pontos dátumot.

És ez egy fontos dolog, mert két egyházról tudok, akik számolgatnak, és ez a kettő önmagát Jézus fölé helyezi, mert azt állítja, hogy bár Jézus nem tudta, de ők igen.


De hogy megértsék a gyengébbek is: attól mert tudom, hogy miből áll a szülés, hogy kezdődik és milyen fokozatai vannak, attól még nem tudom a pontos idejét.

2015. jún. 20. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
21%

Nem jósolgatjuk a "világvégét"

a testvérem leírta, hogy a jelekből látható az hogy egyre jobban közeledik, és az éberségre, és a felkészültségre hívja fel a figyelmet.


Én több évtizede vagyok Tanuja Jehovának és Jézusnak, de soha sehol nem olvastam vagy tanultam, hogy konkrét időpontot kell várni, vagy bejelenteni.


sajnos vannak egyének, akik ellenségeskedésükben, néhány próféciában leirt dátumok kifejtését, úgy terjezstette el, hogy mi a Tanúk ezt meg azt kijelentettük.


a Tanuk, nem mondták, hogy 1975-ben itt a világ vége.

teljesen más dolgokban van megemlítve ez a dátum az akkori kiadványokban

még a Tanúk a "világon sem voltak" mikor a régi emberek hiresztelték, hogy ezret irunk kettöt nem.

s a Tanuk nem is foglalkoztak a 2000-es évvel ilyen szinten.


a 2012-es világ vége hírt pedig a Mayákra akarták ráfogni, s azt sem a Tanuk mondták

sőt a Maya Tanító kijelentette, hogy Ők sem állítottak

ilyet.


ennél fogva a vádakodásod, és az ellenségeskedésed alaptalan, légből kapott.

s nem kötelező engedelmeskedni senkinek, mindenkinek szabad akarata van


részemről annak engedelmeskedem akit magam jónak gondolok, engem senki nem befolyásol.

amit pedig mondok, nem kötelező elfogadni,


Tisztelettel Marianne

2015. jún. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
66%

Nem vagy te tanúja Jézusnak Marianne, mert aki hazudik nem lehet tanúja Jézusnak és főleg nem YHWH- nak nem! Te Jehovának vagy a tanúja, de, hogy ki az a Jehova elég sokan megértették már.

Hogy nem szégyenlítek magatokat annyit és ilyen aljas módon hazudni?

Nem sűlyed el alattatok a főld amikor olyanokat állíttok, hogy a szervezet nem végzett végidő számlálást?

Még a Katolikus Egyház sem hazudik vagy annak hívei.

Még ők is beismerik az inkviziciót, a keresztes hadjáratokat meg úgy tovább, és nem mutogatnak újjal másokra.

Szégyeld magad...ennyit erről.

2015. jún. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
19%

"Azért, mert Jézus emberi formában ismerte, és tudta, hogy mi fog történni ... még nem azt jelenti, hogy emberként ismerte a pontos dátumot."


Ez egy igazi álérv, ugyanis a Biblia még azt is mondja, hogy azt a napot és órát SENKI sem tudja, EGYEDÜL csak az Atya, érted? SENKI, csak a Mindenható Isten, Jehova EGYEDÜL. Akkor viszont nem tudja a Szentírás szerint a szent szellem sem, nem csak Jézus nem tudta. Ha azt mondjátok, hogy Jézus azért nem tudta, mert "korlátozta az emberi természete" (már ez is hazugság, hiszen Jézus tökéletes ember volt és sehol sem ír ilyent az Írás), akkor a szent szellemet vajon mi korlátozta, holott a háromság-mítosz szerint az is "egyenlőnek" kéne hogy legyen mindentudásban is az Atyával és Jézussal is.


"(az emberként szó azoknak a jehovistáknak szól, akik képtelenek felfogni azt az igét, hogy emberré lett és megüresitette magát, bár Istennel egyenlő volt, ezt írja ugye a Biblia)"


Nem, ez is egy vallásos tévtan, és akik ilyen módon fordítják félre a fejükben lévő háromság MIATT az adott szövegrészt, azok ellentétbe kerülnek sok más Írásszöveggel és ezzel meghamisítják annak értelmét. Ezt a tényt minden pártatlan és elfogulatlan nyelvész és szakember elismeri.


"önmagát Jézus fölé helyezi, mert azt állítja, hogy bár Jézus nem tudta, de ők igen."


Csalódást okozna a válaszoló, ha egyszer csak igazat írna. :-)

2015. jún. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%

"Nem vagy te tanúja Jézusnak Marianne, mert aki hazudik nem lehet tanúja Jézusnak és főleg nem YHWH- nak nem!"


Na, azért kissé vegyél vissza válaszoló! Ha Mariann "hazudik", akkor te rágalmazol!


"Jehovának vagy a tanúja, de, hogy ki az a Jehova elég sokan megértették már."


Majd megmered, így vagy úgy, de meg fogod ismerni, hogy ki az a Jehova.


Tudod, aki oktondi módon rágalmaz másokat, az biztos nem krisztusi szellem, márpedig te ezt teszed! Márpedig ha ismernéd a hátteret is a Tanúk téves várakozásairól, akkor befognád a szádat, mert nem lenne min csámcsogni. És ez a szégyen, mikor egyesek ALAPOS tudás és pontos ismeret NÉLKÜL rágalmaznak másokat.


"Még a Katolikus Egyház sem hazudik vagy annak hívei.

Még ők is beismerik az inkviziciót, a keresztes hadjáratokat meg úgy tovább"


Azt majd hagy döntse el Isten, hogy hazudnak e az egyházak a híveiknek, oké? A Bibliából így is látszik persze. Ezen középkori szörnyűségek szellemi örökségét azért ma is vallják és ebből következően a cselekedeteikben a "rossz gyümölcs" ma is jelen van. Lásd: amikor egymást HITTESTVÉRKÉN nemzeti vagy faji alapon gyilkolják (persze nem csak ők)!

2015. jún. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók, nem kellett 5 másodperc, hogy azonnal észrevegyem kik azok az emberek, akik pontosan tudták, hogy "rossz fát tettek a tűzbe" gondoltam leírom részletesen és hosszú szövegben, hogy már megint csak magatoknak mondtok ellent, mert a keskeny úton nincsennek mellébeszélések. Jézus Krisztus megmondta, amit, megmondott, és Ti ezt kikerülitek. Isten óvjon meg minket bűnös embereket, attol, hogy a helytelen tanítás mellett még emeltfővel ki is álljunk.


Ja, kedves második kommentelő, ugye csak viccelsz? Nem fogok olyan kérdést feltenni, amiről nincs információm.

2015. jún. 20. 10:33
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt kérdező, látom megint írtál egy nagy semmit ..., és még te beszélsz "mellébeszélésről" - :-).


"mert a keskeny úton nincsennek mellébeszélések."


Mert mi az a "mellébeszélés", ki és hol beszélt "mellé"? Miért vagy ilyen homályos, legyél konkrét! A keskeny úton valójában azok nincsenek, amiket írtam fent, a 7-es válaszom végén, s melyeket a magukat kereszténynek vallók ma is majdnem mindnyájan gyakorolnak! És az csak a jéghegy csúcsa.


"hogy a helytelen tanítás mellett még emeltfővel ki is álljunk."


Egyébként ezt most honnan is vetted? Azon kívül, hogy butaságot írsz, mégis mire alapozol? Csak mert Írásellenes módon ti egyfolytában azért szapultok minket, mert kiigazítjuk a tévedéseinket, nem ragadunk le a hibáknál, hamis tanoknál. Ezt a legtöbb ember és a szervezeteik egyáltalán nem, vagy csak ritkán és nagyon erőtelenül teszik meg!


"Ja, kedves második kommentelő, ugye csak viccelsz? Nem fogok olyan kérdést feltenni, amiről nincs információm."


Dehogy viccelek, ezzel nem szoktam viccelni! Persze, hogy van "információd", a sarki kofának is van. :-) Csak örök kérdés, hogy milyen?!

2015. jún. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"Így aztán én azt ajánlanám a kedves kritikus kérdezőnek, hogy először a maga háza táján sepregessen, és ha kiderül, hogy ott minden nagyon rendben van, semmi tévedés, vallásos tévtan és hazugság nincs napirenden (az nem elég, hogy te nem tudsz róla!), akkor kellene csak azokat bírálgatni, akik mind ezidáig a leginkább állították helyre a bibliai igazságot. :-)"


Akkor én meg neked/nektek is ezt ajánlanám kedves Jehova tanúja/tanúi, ahogy a saját szavaiddal megfogalmaztad, hogy kicsit illő volna legalább visszavenni az ujjal mutogatásból, katolikusozásból, egyebekből, mert úgy tűnik, hogy elég vastag a gerenda a szemetekben, amit észre kéne venni, és bőven volna mit sepregetni a saját házatok táján. Bőven van ok a szerénységre és a sokkal nagyobb alázatosságra, ami a más egyházakhoz való, sokszor uszító és rágalmazó hozzáállást illeti.

2015. jún. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!