Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Magyarországon is divat az...

Magyarországon is divat az újraházasodás?

Figyelt kérdés

Abban a nyugati ordzágban, ahol élek, egyre nagyobb divat, hogy az egymást szerető házasfelek egy-egy (harmadik, ötödik, tizedik vagy huszonötödik-ötvenedik) házassági évfordulójuk alkalmával újra anyakönyvvezető előtt erősítsék meg a házasságukat, a megfelelő vendégsereggel és ünnepséggel együtt.

Magyarországon is dívik ez a szokás?

És egyáltalán mi értelme van?



2016. dec. 27. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem nagyon.
2016. dec. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem rossz otlet amugy mert az elet nem csak egy nagy esemenyrol szol persze elkerni meg 5 naszajandekot nem lenne fair:)
2016. dec. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 wonderfulDay for pie válasza:
100%
Egy házasságkötés vendégsereggel 2 milla. Felnőtt emberek akik havi 100ezret keresnek fejenként és van 2 gyerekük, nem fognak újraházasodni. Ők vannak többen, akik pedig megtehetik azok nem csinálnak divatot, mert kevesen vpedig hozzá:)
2016. dec. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 wonderfulDay for pie válasza:
A végét elszúrtam, vacak ez a telefon
2016. dec. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szó sincs arról, hogy újra nászajándékokat kapjanak vagy várjanak el.

Csak együtt ünnepelnek a gyerekeikkel, a családdal, a régi és újonnan szerzett barátokkal.

Nem mondom, hogy olcsó játék, de egy szebb nyaralás áráből kijön, és vannak akik inkább ezt választják.

Azért tettem fel a kérdést, mert a férjem így szeretné ünnepelni a 10. házassági évfordulónkat, és erre meghívnánk néhány olyan magyar rokonomat és barátomat is, akiket az eredeti házasságkötésnél még nem állt módunkban meginvitálni.

Ez lenne az ajándék, és a gyerekek is nagyon szorgalmazzák.

Egyébként mindkét gyerek remekül beszél magyarul, mert kiskorukban, de még most is, ha hármasban vagyunk, én a saját anyanyelvemen beszélgetek velük.

Csak azt nem tudom, hogy magyar barátaim megértik-e ezt a gesztust, ha otthon nem divat.

2016. dec. 27. 14:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Az szokás, hogy a templomban jubiláns házasok megáldása keretében (másik párokkal együtt) megújítják az esküjüket, majd ebédet rendeznek.
2016. dec. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!