Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Itt Magyarországon nem divat...

Itt Magyarországon nem divat vacsorára vagy ebédre hívni?

Figyelt kérdés
Kiskoromban itt éltem Magyarországon, négy éves voltam amikor elmentünk Angliába lakni. Apám a magyar, így két anyanyelvűként nőttem fel. Fél éve lakok itt, és ami igazi kulturális sokk volt nekem az az, hogy itt nem divat az embereket ebédre vagy vacsorára hívni. Baráti körben sem. Persze, nem lehetetlen csak ritka. Ez csak a saját észrevételem, vagy tényleg így van?

2016. júl. 29. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem így van. Nálunk divat.
2016. júl. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez bizony csak a saját észrevételed.
2016. júl. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy meghívni valóban nem szokás... max ünnepekkor.
2016. júl. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Sok embernek nincs pénze vendéglátásra. Legfeljebb névnapokra vagy születésnapra hívják meg a rokonokat, ritkán barátokat.
2016. júl. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Érdekes amit írsz. Mi 13 éve élünk Angliában és itt kint tapasztaljuk azt, hogy itt az angoloknál nem szokás a vendégmeghívás. Ha valami ünnep van akkor is egy étterembe vagy pub-ba szól a meghívás. Sok esetben a költségeket magad állod. Nem rég voltunk egy angol barátunk esküvőjén. Meghívtak minket, és az étteremben esett le, hogy bár az étel az "ingyen" van ( nincs mert végül is pénzt kértek ajándékba) de minden italért amit ittunk fizetni kellett..

Magyarországon is voltam sok lagziban de sehol nem kellett az italért, és kajáért fizetnünk.

Szóval magyarok sokkal vendéglátóbbak az angoloknál

43/N

2016. júl. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én azt látom, hogy itt inkább divat mint Nyugaton.


Nekem Svájcban vannak rokonaim. Ott az a szokás, hogy egy látogatás után a rokonok kifizetik egymásnak amit ettek - ittak.


Nálunk nagyot néznének a szabolcsi rokonaim - pedig ők aztán nincsenek anyagilag annyira eleresztve - ha a vendégeskedés után számolni kezdenék: na akkor volt fél liter pálinka, hat sör, fél kiló töltött káposzta, csirkepöri, két szelet kenyér, sütemények....

2016. júl. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Grand Spin válasza:


A szüleim csak az egyik anyai nagyszülőmet hívják meg és ennyi.

2016. júl. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A barátok meghívása természetesen a barátság milyenségén is alapul, az is bizonytalan, hogy ki mit nevez barátságnak.

Vegyük pl. a kérdezőt - az, hogy sokat élt Angliában és még magyar apja is van, az nem sokat jelent. De ha az anyja fekete bőrű ?

Ezt csak példaként említem, arra célozva, hogy számít az is, ki kicsoda, milyen az a barátság, csak munkahelyi kollegiális, utcai ismeretség vagy esetleg igazi barátság ?

Az én megállapításom: azt hívunk meg vacsorára akit szeretünk, akivel jól érezzük magunkat.

2016. júl. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Van egy skót jó barátom aki egyszer megkérdezte tőlem, hogy nálunk Magyarországon is szokás az a vendégeskedés ami a feleségénél aki Erdélyben él( a felesége nagyszülei magyarok ) Azt mesélte, hogy akárhányszor mennek haza Erdélybe a nagyszülők kipakolnak legalább 6 fogásos ételt, és minden második mondatuk az, hogy

- egyél fiam! egyél! Olyan sovány vagy, egyél még!


Csak nevettem, és közöltem, hogy Magyarországon a nagyszülőknél alap ez, hogy akkor is eszel ha már nem bírsz :)

Angliában fizetni kell, ha vendégségbe mész enni :)

2016. júl. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi barátokat nem szoktunk ebédre/vacsorára meghívni, de rokonokat annál gyakrabban. Majdnem minden hétvégén vagy én megyek hozzájuk enni, vagy ők jönnek hozzánk!
2016. júl. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!