Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Általánosságban miért nem...

Általánosságban miért nem szeretik a csehek a magyarokat?

Figyelt kérdés
Prágában töltöttem pár napot, és a helyiek nagyon barátságtalanok voltak, összebeszéltek hogy így "magyarszka" úgy "magyarszka", és volt aki leköpködött minket, meg utánunk kiabált hogy f.cking hungarians...eléggé meglepődtem, és kulturált embernek tartom magam, tehát nem hinném hogy a személyem ellen szólhatott volna...

2017. máj. 9. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, én soha nem tapasztaltam ilyet. Csehországba vagyok bejelentve, cseh munkavállaló vagyok 3 éve.


Igaz, mint kamionos, gyakorlatilag keveset vagyok ott, de mikor oda megyek mindig csodálkoznak mikor kiszállok a cseh rendszámú kamionból és általában nagyon kedvesek, pedig a cseh nyelvtudásom nagyon minimális.

2017. máj. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Mesterségesen szított ellentétek,

- egyrészt még az ősi honfoglalás korából. Lásd: A fehér ló mondája

- másrészt az u.n. Benes-dekrétum alapján, a magyarok bűnössége a vh. alatt történtek miatt


Még akár egyik, akár másik, de én is hallottam, hogy vannak határközeli települések, ahol nem célszerű magyarul megszólalni.

2017. máj. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Mert egykor a csicskáink voltak.
2017. máj. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Miért kedvelnék napjainkban bárhol a magyarokat? Hiszen még ők sem tudják kedvelni egymást. Az általuk megválasztott politikusok pedig - párttól függetlenül - mindent megtesznek azért, hogy lehetőleg senkit se kedveljenek és őket se kedvelje senki.
2017. máj. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

4.


Általában kedvelik külföldön a magyarokat. Én 16 éve kijárok, az EU 28 - ból, 26 - ban voltam, van Nyugaton rokonságom stb.


Jöhet a számháború, ki ismer több külföldit, ki beszélt többel stb.

2017. máj. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lehet hogy csak szerencsétlenül jött ki, de eddig egy országban sem fogadtak ilyen barátságtalanul...
2017. máj. 10. 14:07
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
#5: ok, ez is egy tapasztalat. Bár a kérdésemre nem válasz :)
2017. máj. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!