Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hogy vélekedsz arról, hogy...

Hogy vélekedsz arról, hogy Európába egyre több a betelepülő afrikai néger, akik többnyire menekültek és segélyen élnek?

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 13:07
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

A 13:44-es vagyok.

Eléggé multikulturális környezetben vagyok, ismerek feketéket, muzulmánokat és még rengeteg más nemzetiségű embert. Többségükkel semmi gond, bár, ők mind egyetemisták, vagy már diplomájuk van. Ezért írtam, hogy azokkal van a gond, akik csak idejönnek, de itt nem akarnak semmit sem csinálni, csak "élősködni".

2010. máj. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
30%
De minek kell kihegyezni a feketékre? Magyarok között is van olyan, akik csak élősködnek. Sőt, minden országban van olyan, akik csak a segélyeken élnek. Másrészről pedig megnézném, hogy hány Ft segélyt kapnak ezek a feketék.
2010. máj. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
32%

azért egy aprócska megjegyzés, ezeknek a négereknek egy része úgy kerül/t Európába, hogy az európaiak meghódtották, gyarmatosították a földjüket és mivel az a terület is az angol/francia/belga stb állam része volt SZABAD JOGUK áttelepülni mind a mai napig pl Anglia esetében és gondolom a többi állam esetében hasonlóan.

Ez pont olyan kérdés mintha azt kérdeznéd mit szólsz ahhoz, hogy Borsod megyeiek költöznek a Dunántúlra?

Úgyhogy mivel joguk van erre, nem szólok hozzá semmit. Annál is inkább nem, mert nekem sem könnybb sem nehezebb nem lesz az életem.

Ez az egész nemmás, mint a saját szánalmas életed miatti ostoba, korlátolt irigykedés.

Egyébként legalább annyi magyar él külföldön segélyen. Nem menekültként, hanem mert ott látják biztosítottnak az éltüket (mert kapnak lakást, lakástámogatást, segélyeket) Magyarországon meg semmit.

2010. máj. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
39%
hát konkrétan úgy, hogy tkp. jogosan teszik, ugyanis évszázadokon keresztül egyes Európai nagyhatalmak gyarmatosították,rabszolgásították és kizsákmányolták azokat az országokat, ahonnan jönnek.....nézhetjük ezt valamiféle "bosszúnak" vagy kártérítésnek is.
2010. máj. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
39%
Egyébként hozzátenném, hogy konkrétan ezek az emberek többnyire borzalmas, háborús körülmények elől menekülnek el, és ezen problémák kialakulásában is nagy szerepük van a korábbi gyarmatosítóknak, mellesleg ők alapból rendelkeznek az egykori gyarmatosító ország állampolgárságával is, legtöbben az anyanyelvük mellett beszélik a gyarm. ország nyelvét is, így érthető is, hogy a nyomor, és háború helyett élnek a lehetőséggel, és biztonságosabb körülmények közé települnek.
2010. máj. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 BeerHunter ***** válasza:
100%

Én meg úgy látom, hogy nem éltek nyomorban, amíg gyarmatok voltak. Javítsatok ki ha rosszul látom.

Afrikában hol van háború? Max polgárháború, mert önállóan nem képesek működő államot létrehozni.

Annyira nem szegény kontinens ám Afrika. Pl. a Dreher Sörgyárak Dél-afrikai tulajdon (SUB-Miller), hogy csak egyet említsek.

Valamint Európába elég nehezen tudnak integrálódni. Ahogy az előttem szóló is mondta, helyesen, "Vigyázó szemetek Párisra vessétek!". Aki szerint az normális, meg szegény négerek, az nem hiszem, hogy a Föld nevű bolygón él.

2010. máj. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
25%

Teljesen normális, ha valaki áttelepül egy jobb élet reményében. Akár itt Magyarországon belül is. Hányan hagyják ott az Alföldet és jönnek a Dunántúlra, mert itt talán több a munkalehetőség. És például akár egy dunántúli nagyvárosból, Székesfehérvárról (ahol én élek) rengeteg ismerősőm (sőt szinte sz összes, akinek diplomája van és jár fel Pestre dolgozni, mert ott magasabbak a bérek. És Fehérváron nincs polgárháború sőt rengeteg ipari terület van, nagy cégek stb és mégis elmennek innen.

Lehet persze te azon szerencsések közé tartozol, akik vagy már a jóba születtek vagy nem akarnak változtatni a sorsukon. És Magyarországról is rengeteg ember megy nyugatra (szinte az összes európai országból van ismerősőm sőt a tengerentúlról is)a jobb élet reményében.

Abban igazad van ez egy illuzió, és ott is sokat kell dolgozni és semmi nincs ingyen. De azt hiszem őket hibáztatni ezért hogy elhittek valamit, ami nincs hülyeség.

Ez hogy ahova születtünk ott haljunk meg és fogadjuk el ami jutott- nem igazán korszerű gondolkodás.

2010. máj. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Nem azzal van a gond, hogy jobb élet reményében jönnek, hanem azzal, hogy jó részük (tisztelet a kivételnek) csak élősködni jön, és esze ágába se jut dolgozni, vagy bármit is tenni! Sokszor még a fogadó ország nyelvét is lusták megtanulni. Csak szaporodnak, és (számukra) természetesen máshoz nem értvén bűnözésből és segélyekből tartják fent magukat. Mert azt hiszik, hogy a fehérek azért élnek jól, mert fehérek, pedig azért, mert DOLGOZNAK és előtte TANULTAK, ami nekik rohadtul nem akaródzik.

És nem csinálok faji kérdést a dologból, én is ismerek olyan Angliában élő családot, akik barna bőrűek, és 4 gyerekük van, de mind a 4 orvos vagy annak tanul igaz, ők bevándorlók és nem menekültek)...

De a "menekült" státusszal visszaélők tömegei a nagy európai városok külvárosait háborús zónává "varázsolták", ami a többi DOLGOZÓ embernek komoly terhet jelent, arról nem is szólva, hogy az erőszakos bűncselekményektől sem riadnak vissza az itt élők. És ők bizony sokszor több a rasszista köztük (igen, nemcsak a fehérek lehetnek azok!), mint a fehérek között!

2010. máj. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
25%

Maga a megfogalmazás nem tetszik: élősködni jön. Gondolod egy írni-olvasni alig vagy egyáltalán nem tudó, mindentől elzárt országból érkező ember élősködni jön?

Honnan tudja, hogy van egy ország, nevezzük Franciaországnak, ahol adnak neki segélyt és jól fog élni? Honnan tudja a Franciaországba vezető utat?

Nem hiszem, hogy valaki sötétAfrikából ezzel a céllal nekiindul. Leesett egy térkép Afrikában pont a fejükre és kiválasztották, hogy gyertek kölkök, majd Franciországban jól élösködünk a franciák nyakán.

Valaki idehozza őket, (sejtem a fehér ember- emberjogi aktivista névvel álcázottan vagy ilyesmi)Ezért nem ők a hibásak.

Sajnos ők nincsenek szocializálódva. Ő ezt tanulta- szüljél minnél több gyereket, mert ott ahonnan jött ez volt az egyetlen amit tehetett. Ezért sem lehet őket hibáztatni. És azt sem hiszem, hogy a segélyeket ők intéznék, mert bármi más követeléssel ők állnának elő. Mert én itt Magyarországon is azt gondolom, hogy egy cigány, aki analfabéta, a nevét is alig tudja megmondani meg max két szó egy mondat, és előáll egy olyan mondattal, amiben a legegyszerűbb szó a szegregáció, mindig elgondolkodok ki és mennyi idő alatt tanította ezt be neki? És nem a cigányra, hanem arra az illetőre haragszom.

Tehát én azért itt nem őket támadnám, hanem azokat, akik idecsalják őket mielőtt felvilágosítanák és megtanítanák őket, hogy mit is jelent itt az élet.

Úgyhogy a helyzetükért is a legkevésbé ők hibáztathatók és okolhatók.

2010. máj. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
58%
Teljes mértékben egyetértek az előttem szólóval. Plusz még hozzá tennék valamit, amivel lehet, hogy sokan nem fognak egyetérteni és persze lehet lehúzni a válaszomat is, de ezt akkor se hagyhatom szó nélkül. Ha nekem azt mondják, hogy jár nekem havonta 100ezer ft, nem kell érte csinálnom semmit, csak vegyem fel, hülye lennék nem felvenni. Naná, hogy tartanám a markomat a pénzért. Azokkal van gond, akik elintézik, hogy járjon az a pénz, nem? Ha nem kapnának ilyen egyszerűen pénzt, hanem például segélyért közmunkát akció, vagy nem is kapsz pénzt, csak étkezési utalványt, hogy enni tudj, mindjárt más lenne a helyzet. Fejétől büdös a hal, be kéne már látni, nem mindig és nem okvetlenül az alsóbb szinteken van a probléma, a segélyek, a menekültpátyolgatások, etc mind felül dőlnek el.
2010. máj. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!