Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hogy vélekedsz arról, hogy...

Hogy vélekedsz arról, hogy Európába egyre több a betelepülő afrikai néger, akik többnyire menekültek és segélyen élnek?

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 13:07
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező és hozzászólók!


Nem tudom kinek milyen információja, vagy tapasztalata van a magyarországi menekültek helyzetével kapcsolatban, de nem egészen így tudom, ahogy feltették a kérdést.

Először is az, hogy más európai országban hogy van nem tudom, mert nem éltem ott, DE Magyarországon legjobb tudásom szerint semmilyen segélyben nem részesülnek a menekültek. Kérhetik a menekült státuszt, amit nem biztos, hogy megkap. Lakhatnak a menekült táborban, de ott is csak szállást kapnak, amit humanitárius adományokból tartanak fenn, de koszt ott sincs old meg magadnak akció van. Ha megkapod a menekült státuszt, akkor ki is raknak a táborból, ha szerencséd van kapsz egy egyszeri támogatást, ami még egy albérletre is igen kevés. Ha valamilyen szakmát tanulsz ki, amíg a táborban laksz, akkor fizetik a tanulmányaidat, de akkor se kapsz többet, és csak a középszintű tanulmányokra, illetve az általános tanulmányokra vonatkozik. Az, hogy kin élősködnek az legyen a leányzó, vagy az úriember dolga, hogy eltart egy másik személyt, akinek nincsen rendezett körülménye. Aki pedig megkapta az állampolgárságot, az pedig ugyanúgy jogosult a segélyekre, mint minden fehér, mert már annak az államnak teljes tagja. Persze az állampolgárság megszerzése a feketék esetében elég nehéz, tehát igen kevés fekete magyar van. És arról ne is beszéljünk, hogy míg a menekült táborok humanitárius helyek, addig minden államnak van egy befogadó létszáma, amit az EU kemény pénzekkel finanszíroz és abból az élősködő menekült egy vasat se lát.


Természetesen sok köztük a semmirekellő, de rengeteg őshonos magyar is az. De olyan is van, aki akar, de a fenemód nagy toleranciánkkal ellehetetlenítjük őket.

2010. máj. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
34%

Afrika gazdag LEHETNE, ha a fehér ember nem zsákmányolná ki őket. 100 ft-ot keresnek naponta az aranyásással, majd az aranyat fillérekért megveszik az aurópai oszrágok, USA stb. és méreg drágán eladják.

A másik dolog pedig NEM JÁR NEKIK állampolgárság a gyarmatosító országba!!!!

2010. máj. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
60%
Lehet hogy nem mindenhova, lehet hogy jelen pillanatban nem, de azt biztosan tudom, hogy Nagy Britanniába a gyarmatok állampolgárai szabadon letelepedhetnek / letelepedhettek. Nem véletlen hogy ott van a legnagyobb muzulmán, indiai, fekete közösség Európában. És abból indultam ki hogy Franciaországban is jelentős számú az afrikai közösség, akik túl sokan lennének menekültnek vagy egyszerű bevándorlónak- ebből gondoltam, hogy ott is élhet hasonló szabály.
2010. máj. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Megkérdeztem a férjem, nehogy hülyeséget mondjak. Ő egy brit által gyarmatosított országból való és Nagy-Britanniában élünk. Azt mondta, hogy van igazság abban, amit mondasz. 1994-ig nem kellett nekik vízum az országba. De ezután megváltoztatták a nagy tömegű bevándorlók miatt (nem afrikaiak, hanem indiaiak). De pl a mostani választásoknál ő több mindenre szavazhatott, mint én, pedig én EU-s vagyok. Úgyhogy igazad van.
2010. máj. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:

Csatlakozom azon véleményekhez, akik szerint vissza kellene szorítani ezt. Két okra is hivatkozok.


1./ Vallási

Szerintem Afrikából főként muszlim színes bőrűek vándorolnak ki, akik a vallásukat is magukkal hozzák, és gyarapítják az egyre növekvő európai muszlim közösséget, amelyet egyre nagyobb veszélynek gondolok jómagam is. Lányok apjaként nehezen tűrném, ha lányaimnak bizonyos kerületekben a buszok hátuljában, vagy éppen burkában kellene közlekedniük. Férfiként pedig azt vallom, hogy a nők az élet sói, már az utca képe és a hétköznapok hajszája is sokkal szegényebb lenne nélkülük.


2./ Gazdasági

Nyilvánvaló, hogy Európa sem zárhatja ki magát a globális versenyből. Már a tekintetben is hátrányban vagyunk, hogy a saját "inaktív polgárainknak" a világon a legnagyobb juttatásokat adjuk, akkor ezt még nem kellene tetézni azzal, hogy a befogadottakból is jobbára csak az inaktívak számát növeljük. Sajnos a gazdasági kényszer nagy úr ! Ha az európai gazdaságok tudnának annyival nagyobb teljesítményt nyújtani, hogy a az inaktívakat röhögve eltartsuk, akkor még hagyján, de így aztán kész öngyilkosság. Gondolok itt arra, hogy a gazdaság hatékonysága jócskán elmarad a távol kelettől de még az amerikaitól is.

2010. máj. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem jöhetnek, de akkor dolgozzanak és a kultúrájukat igazítsák az európaihoz. Engem Egyiptonban nem engedtek be a mecsetükbe, de a hülye lepedőjükhöz a pofájukon ragaszkodnak Európában!
2010. máj. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
EgyiptoM.
2010. máj. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Mate027 ***** válasza:
Hát elég szomorú dolog!Hogyha a be vándorlók akik segélyen élnek és probálnák meg tanuln ia nyelvet és probálnának a tudásukhoz illő munkát keresni és tiszteletben tartanák azoknak a polgároknak a jogait és szokásait és magukat az embereket akor nem lenne baj
2010. szept. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!