Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Honnan lehet megbizonyosodni...

Honnan lehet megbizonyosodni a származásról?

Figyelt kérdés

Nem egyszer tettem már fel itt, ehez hasonlatos kérdést.

Rengeteget kutattam a családommal kapcsolatban, legrégibbre a Szépapámig tudtam vissza menni, és bár Ő magyar nevű, állítások szerint magyaros alak volt, mégis az nagyon érdekelne, hogy mitől függ a termet, a szem szín, a szem és fej forma. És ezekre azért vagyok kórosan kíváncsi mert magyar létemre nagyon is félek a kérdőre vonástól.(hiszen itt csaknem mindenki kevert Európában) A kérdésem igazán fő eleme, hogy lehet megbizonyosodni arról, hogy van-e bennem Mongoloid? Valami ami csak rájuk jellemző (rejtett szemem van de az európai féle) Nincs sajnos jelenleg pénzem arra, hogy DNS-tesztet végezzek (család-alapút) de ha nem tudok dűlőre jutni, akkor az elég megbízható? Válaszokat köszönöm!



2017. aug. 27. 18:47
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, rosszul írtam le a kérdést. Hogyan lehet megbizonyosodni a származásról(?)
2017. aug. 27. 18:48
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

100%-ig sehogy, DNS tesztekkel sem. Mivel egyes népcsoportokról annyit lehet elmondani hogy gyakoribb náluk egy-egy gén egy bizonyos változata, a teszt is legfeljebb annyit tud mondani hogy ha megvan benned a szóban forgó génváltozat, akkor X valószínűséggel voltak olyan felmenőid, akikre ez jellemző.

De ugyanúgy előfordulhat az is hogy te pont abba a kevesebb százalékba tartozol aki egész máshonnan örökölte ugyanazt a tulajdonságot.


Másrészről szépapádig visszamenőleg máris jobban ismered a saját származásod mint az emberiség nagy része. Ennél ugyan hova kell biztosabbra menni? :D

2017. aug. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Duenna ***** válasza:
82%

"mitől függ a termet, a szem szín, a szem és fej forma"


Genetikától függ.


"félek a kérdőre vonástól."


Magyarságodat senkinek nincs joga kérdőre vonni! Ha szívedben, lelkedben magyarnak érzed magadat, akkor magyar vagy!


Tehát valójában nem a test számít igazán, hanem a testben lakozó lélek.

2017. aug. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Azért ne feledd, hogy a vezetékneveden (és az Y kromoszómádon ha fiú vagy) kívül a szépapádtól csak a génjeid 1/32-ét örökölted, a többi gén a különböző anyai, és azon felüli apai ágakról jött.
2017. aug. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

(és az Y kromoszómádon ha fiú vagy)

Ezt csak akkor, ha végig apai ágon ment az örökség!

Ha csak egy nő is volt köztük, akkor már nem!

2017. aug. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2017. aug. 27. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!