Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szükség van tisztelettel...

Szükség van tisztelettel tekinteni az idősebb generációra?

Figyelt kérdés

Vannak olyanok akiket érdemes tisztelni akik valós harcokat vívtak pl. a szabadságért.

De a mostani idősebb generációkat még is miért kéne tisztelnem?

Nyilván megadom a tiszteletet az idősebb embereknek ahogy azt az illemben kell. De magát a generációt nem értem miért kéne tisztelnem. Vagy nem értem miért kéne elfogadnom az ő szavukat ha látom hogy teljesen félrebeszélnek.


2018. máj. 10. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
És mit gondolsz az '56-osokról, holokauszttúlélőkről, Recsk / Gulag túlélőkről...?
2018. máj. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Először is, aki idősebb mint te, az többet élet, tehát jobb túlélő (egyelőre) mint te. Az, hogy valaki hülyeségeket beszél jelentheti azt, hogy hülye, de azt is jelentheti, hogy nem érted mit beszél, vagy azt is jelentheti, hogy hülyének tetteti magát. Az idősebb generációknak köszönhető a társadalom jelenlegi állapota, pl hogy Európában egyelőre nem drágább egy csirke mint egy AK47.


A fiatalok alakítják az utódaid és a fajod jövőjét, tőlük függ, hogy meddig és milyen minőségben élsz és halsz meg.


Nem kell tisztelni senkit, ha nem akarsz, de hidd el, előnyödre válik, ha nyitott szemmel jársz és megtanulod, mit miért tesznek az emberek tudatosan, vagy tudattalanul.

2018. máj. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%
Én minden vénhölgyet megverek, akit csak látok, tehát nem muszáj.
2018. máj. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Alapból azért érdemes megelőlegezni nekik a tiszteletet, mivel valószínűleg meg is érdemlik. Azért, mert az éveik és a körülmények miatt pl. tapasztaltabbak, mint te.

Lehetnek kivételek, de ezt ne előre döntsd el!

Azon kívül, hogy tényleg lehet olyan, hogy tiszteletet érdemelne, de TE ezt a SAJÁT HIBÁDBÓL nem fogod fel, ami nagyon ciki!

2018. máj. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Attó függ mit értesz tisztelet alatt. A kor önmagában nem érdem, viszont van mögötte elég sok élettapasztalat.


Amúgy természetesen nem kell feltétel nélkül elfogadni azt, amit mondanak, a különböző nemzedékek nem egyformák és mások vágyaik, céljaik, igényeik, értékrendjük, más-más világban nőttek fel.


Hogy az előző nemzedékek mit tettek le az asztalra? A mostani világot :) Szerintem egy életét eldobó harcos kevésbé tiszteletreméltó, mint egy ember, aki az egész életét végigdolgozva építi a világot.


A még élő legidősebb nemzedék az, amely túlélte a Horthy-rendszer nyomorát, a második világháborút és a kommunizmus keményebb éveit. Az idősebb középkorúak elhozták az 1960-as évek kulturális forradalmát és a rendszerváltást. A fiatalabb középkorúak uralkodnak most, köztük én. Messze nem tökéletes a világunk, de én úgy érzem megteszem azt, ami elvárható.

2018. máj. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tehat szerinted csak azokat erdemes tisztelni, akik haborukat vivtak? Ergo a sajat generacionk sem erdemli majd meg?


Szerintem ez teves. Foleg, ahogy majd idosodsz, rajossz hogy az idosebb de ertelmes ember mondhatni a csucsa a tarsadalomnak, ha az, tenyleg bolcs.

Az, hogy a hazsartos mamikakra gondolsz most es nekik nem akarsz tiszteletet adni, az egy dolog. De mar csak illembol sem rugunk fel vagy szolunk be masoknak ha hulye ha nem. Egyebirant minel inkabb valsz ugymond tajekozottabba vagy hovatovabb intelligensebbé, már rég nem utalatot erzel az elesetteken (ertsd: buta es szegeny embereken) hanem sajnalatot es egy fajat szomoru tehetetlenseget, mint mikor anyja latja elesni fiat.

Tudod hogy mi van, miert tart ott ahol, es sajnalod mert nem segithetsz, hisz nem ertheti meg azt amit te mar ertesz...

Igaz ez fiatalokra es idosebbekre.


De egy bolcs Gandalf (es leteznek ilyenek) ha megelt haborut ha nem, tiszteletet erdemel.

2018. máj. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Te elvárod-e 30-40 év múlva (ha élsz még), hogy tiszteljenek???
2018. máj. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!