Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen a magyar mentalitás?

Milyen a magyar mentalitás?

Figyelt kérdés

2018. jún. 15. 14:44
1 2
 11/15 anonim válasza:
Szittya
2018. jún. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Mint mondottam,az ilyen kérdésre nem érdemes válaszolni, de kedves #9 nézd végig az aradi vértanúk névsorát. Hány a abban a magyar?
2018. jún. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek "a magyar mentalitás" kifejezésnek van erősen savanyú-keserű utóíze. Leginkább ilyen helyeken láttam így emlegetve:

-Valaki külföldi munkához (mondjuk nyelvtudás meg szakma nélkül) segítséget kér, aztán harmincan nekiugranak, hogy mégis mit képzel, nem lehet így munkát találni, ne másokon akarjon felkapaszkodni, stb.

-Egy személy nem dolgozik rendesen vagy egyáltalán semmit, lusta és haszontalan, aztán döngeti a mellét, hogy nem kap elég pénzt a munkájáért.

-Ha valaki keményen dolgozik és sikeres lesz, akkor egyből lehurrogják, hogy mit képzel magáról (?), biztos meg se érdemli, stb. Azonnal irigykednek az emberek, és sajnálják a másiktól a munkája gyümölcsét.

-Valaki iszik, szerencsejátékozik, züllik meg amit el lehet képzelni, aztán az egész világ a hibás érte.


Tehát ebben az ún. magyar mentalitásban én keserűséget, irigységet, bánatot és haragot vélek felfedezni.

2018. jún. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

nézd meg a kojot, kb olyan.

[link]

2018. jún. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
A köznyelvben úgy nevezik hogy "Magyar mentalitás", de valójában úgy lenne a helyes hogy Balkáni. Mert az összes kelet európai népcsoportra igaz. Minél keletebre megyünk, annál inkább. Pl: Románok, Szerbek, Ukránok, Bolgárok, Oroszok, stb, stb, A vasfüggöny mögött ugyan abban a nyomorban szocializálódtunk, így a mentalitásunk is nagyon hasonlóra sikeredett....Tehát inkább, "Kelet-Európai vs. Nyugat-Európai ember mentalitás" Talán így pontosabb...Persze a kivétel erősíti a szabályt. A Németek, vagy a Svájciak között is biztos vannak "parasztok" de mégis jól érezhetőek a különbségek...Persze a jelenlévők mindig kivételek, és akinek nem inge... stb xddd
2018. jún. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!