Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Éreztétek már, hogy más...

Éreztétek már, hogy más nemzethez tartoztok, holott magyarnak születtetek?

Figyelt kérdés

Magyarországon születtem, régi magyar család leszármazottjaként, mégsem érzem magam magyarnak, nem érzem magam otthon Magyarországon, erősen vágyódok Nyugat Európába. Úgy érzem ott találom majd meg az otthonom, ahol boldog leszek.

Iszonyatos honvágyam van, és a lelkem fáj, hogy nem lehetek otthon.

Van valakinek hasonló érzése?


2010. jún. 26. 18:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Én Erdélyből vágyódtam(magyarként),Magyarországra!Itt vagyok és imádok itt élni!
2010. jún. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
23%
El szégyelhetnéd magad.
2010. jún. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
A kérdésben kioktatásra nem tartottam igényt. Tiszteletben tartom azok álláspontját akik ragaszkodnak egy nemzethez, így mindenki tartsa tiszteletben az én érzéseimet is!
2010. jún. 27. 19:04
 14/20 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom hogy hiszel-e a reinkarnációban (én igen), szerintem itt van a kutya elásva:) Előző életedben valószínűleg ott laktál (vagy több előző életedben), és ezért vágyódsz oda vissza.

[link] olvasgasd át ezt az oldalt, szerintem érdemes:)


Mellesleg nem értem, miért lenne provokáció?? Nem muszáj mindenkinek hatalmas hazafinak lennie, ettől nem lesz senki rossz ember...

2010. jún. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszi az oldalt, megnézem. :)
2010. jún. 27. 21:04
 16/20 anonim ***** válasza:
17%

Én meg pont azt érzem h ide születtem képtelen lennék évekre v örökre elhagyni az országot még ha nehéz is itt megélni. Külföldön születne gyerekem az unokám akik már magukat lehet nem tekintenék magyarnak és ez bántana :( nem akarok beleolvadni 1 más népbe.


( Ha muszály lenne akk természetes h elmennék pl vmi háború v politikai nézet miatti üldözés stb.)

2010. jún. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Én Olaszországban jártam és ott( Toscana) éreztem úgy, mintha hazajöttem volna. Mondjuk nem is néztek ki, mert olyan voltam, mint egy közülük. Szóval teljesen egyet értek a kérdezővel. Én ott érzem magam jól. Ha nyernék egy nagyobb pénzt, habozás nélkül ki is költöznék.
2010. jún. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Én is együtt érzek a kérdezővel !
2010. júl. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az, hogy szeretnél egy más országban élni, nem jelenti azt, hogy ahhoz a nemzethez tartozónak érzed magad. Vagy ismered az ország történelmét (annyira, mint egy ottani állampolgár), az anyanyelvét, irodalmát, gazdaságát, a himnuszát, szokásaikat, tradícióikat? Ha megünnepled az ünnepeiket (legyen az vallásos vagy állami), ha a himnusz hallatán valami mocorog belül és könnycseppek gyűlnek a szemedbe, ha aggódsz az ország sorsáért... na akkor érezheted magad ahhoz a nemzethez tartozónak.
2010. júl. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Így 8 évvel később mi a helyzet?

Megtaláltad azt a helyet ahól otthon vagy, és ott is élsz?

2018. márc. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!