Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Komplementáció/komplementálás...

Komplementáció/komplementálás jelentése genetikán kívül?

Figyelt kérdés
Eddig abban a tudatban voltam, hogy ha egy dolog kihangsúlyoz vagy jobbá tesz egy másikat, akkor az komplementálja. pl a citromhéj komplementálja a fahéj ízét egy pitében. De az interneten nem találok semmit a genetikai kifejezésen kívül. Melyik szóval keverhetem?

#magyar #nyelvtan #felerősítés #komplementál #komplementáció #komplementálás #kihangsúlyozás
2019. júl. 24. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezt jelenti. A komplementálás kiegészítést jelent. A citromhéj kihangsúlyozza vagy kihozza a fahéj ízét. Hogy erre milyen idegen szót lehetne használni, nem tudom.
2019. júl. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hm.

Highlight, emphasize, accentuate, underline, mark, lay stress on, enhance?

2019. júl. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Színtanban a komplementer színek azaz kiegészítő színek egymással helyezkednek el a színkörön, ezért a legnagyobb kontraszt köztük van , de ugyanakkor színkeverésnél ezeket egymással keverve a szürkés -barnát kapjuk.

ismert párok: sárga-lila,narancs-kék,piros-zöld

2019. júl. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!