Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Akik sok nyelvet beszélnek, a...

Akik sok nyelvet beszélnek, a magyart, hogy hogy alig beszéli valaki?

Figyelt kérdés

Gondolok itt azokra, akik szeretnek nyelvet tanulni otthon, saját maguktól, vagy ahogy ők szokták. Beszélnek akár 20-30 nyelvet is, de magyar valahogy nincs köztük. Kivéve persze, aki elmegy Mo-ra, és magyarok közt él.

Annyira nehéz lehet a nyelv, hogy senki el sem kezdi?


2019. júl. 25. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
A magyar az egyik legnehezebb nyelv a világon, sok hasznát meg nem lehet venni bárhol. Ezért szerintem sokan nem találják érdemesnek.
2019. júl. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon sokan, akik sok nyelvet beszélnek hasonló nyelvcsoportokat tanulnak meg. Lásd: francia, spanyol, portugál, olasz, román. Vagy német, holland, flammand, angol stb stb


A magyarral ugyanezt nem lehet eljátszani, mert nincs hozzá annyira közel álló nyelv, hogy az segítsen a tanulásban. Tedd hozzá ehhez, hogy egy kis ország nyelve, alig 10 millió ember beszéli, az egyik legnehezebb nyelv a világon és még gazdaságilag sincs sok hátszele a nyelvnek és nem sok embernek van motivációja megtanulni sajnos.

2019. júl. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
A magyar elég elszigetelt nyelv. Ehez még hozzáadódik, hogy nem túl hasznos világszerte és megtanulni sem könnyű. Nem véletlenül nem tanulnak sokan baszkot sem.
2019. júl. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

A nyelvek nehézségét nehéz mérni. Egy olasznak például könnyú a spanyol, de egy magyarnak vagy egy németnek lényegesen nehezebb. Így aztán a nyelvek nehézsége elég relatív, de objektíven mégiscsak nagyjából hasonló nehézségűek, mert a kisgyerekek ugyanannyi idő alatt sajátítják el az anyanyelvüket, bármi is legyen az.


A tanult nyelv persze más, azok elsajátítjása már többnyire a szabályok megtanulásával és tudatos alkalmazásával történik. Itt már nagyon nem mindegy, mennyire bonyolultak a szabályok, ill. mennyi kivétel van alóluk. E tekintetben a magyar elég szabályosnak, logikusnak, következetesnek mondható, ezért a magyar nem tartozik a nehéz nyelvek közé, pláne nem a "legnehezebb".


Ezért a tanulása ellen nem annyira a nehézsége, mint inkább a hasznosságának hiánya szól (ahogy már fentebb is írták).

De bizonyára az is hozzájárul, hogy a neten elég kevés olyan oldal van, aminek a magyar nyelv tanítása a célja. Míg a nagy nyelvekhez könnyen talál valaki leírást a saját anyanyelvén, addig a magyarhoz leginkább az angol közvetítésével lehetne, ami nyilván feltételezi, hogy az illető angolul már olyan szinten beszél, hogy megérti a nyelvtani leírásokat. De ilyen oldalból, ill. YouTube oktató videóból is elenyésző mennyiségű online tartalom érhető el, emiatt nehéz otthon ülve megtanulni a magyart.

2019. júl. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A magyar nyelv csak akkor hasznos Magyarországon kívül, ha vannak magyar kapcsolataid. Egyébként nem annyira népszerű az irodalma, hogy eredetiben akarjanak Petőfit, Jókait olvasni.

Ha ezek nincsenek, akkor nincs miért tanulnia. Nem találják elég érdekesnek, hogy csak a nyelvtana miatt megtanulják.

2019. júl. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Amellett hogy nyilván egy kisebb elterjedtségű nyelvre az embernek ritkábban lehet szüksége, annyiban a nehézség-kérdés dolgában is igaza van a 4-esnek, hogy ez egy eléggé viszonylagos dolog: a nyelvek nem könnyűek vagy nehezek, hanem csak annak a számára azok (különféle okokból kifolyólag), aki megpróbálja több vagy kevesebb sikerrel elsajátítani őket. Azzal mindazonáltal, hogy a magyar objektíve és általában a könnyebb nyelvek egyike lenne azért vitatkoznék. A szabályosság mellett, ami nyilván nem elhanyagolható súllyal latba eső tényező, azért jelentős szerepe van, ha úgy tetszik, az otthonosság mértékének is. Nem véletlen, hogy a magyar gyakran szerepel még komolyabb listáin is az olyan nyelveknek, melyeket pl. egy angol anyanyelvű beszélőnek viszonylag nehezebb elsajátítania (l. pl. [link] ): egy minimalista morfológiával rendelkező nyelv beszélői számára a 18 esetrag (ami megnöveli a lehetséges vonzattípusok számát), az igeragozási paradigmák határozottság szerinti elkülönülése (általános kontra határozott), a ragozott infinitívusz, a birtokos személyragok rendszere, a körülíró vagy mediális személytelen kifejezésmódok (a marginálissá sorvadt szenvedő igenem helyett) szokatlan jelenségek lehetnek, nincs egyfajta ismerős, magától értetődő jellegük ((akár genealógiailag, akár tipológiai szempontból )rokon nyelvekben az ember még csak-csak ráismer egy-egy a maga nyelvében is megszokott jelenségre), hosszabb időbe telik a nyelvhasználó gördülékeny rutinosságának kialakítása.
2019. júl. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!