Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Már idegesít az angol nyelv....

Már idegesít az angol nyelv. Más is van így ezzel?

Figyelt kérdés

Régóta tanulok angolul, sok barátommal angolul beszélek, dolgoztam is Amerikában, most is olyan állásom van, ahol az angolt használom, szóval magával a beszéddel nincs bajom.

Viszont kezd egyre jobban idegesíteni a nyelv. Bármit bekapcsolok és angolul megy, valahogy kezdi kivetni magából a szervezetem. Fööleg az a tipikus amerikai nagy arcú "áömmm áömmm " amit már kötööszóként használnak sokszor. Az az unalmas ritmusa a nyelvnek, azok a tipikus hanglejtések és idegesiitö, böszme rövidítések. Szóval csömöröm van a nyelvtööl. Más is érez így vagy érzett már így?



#angol #ronda nyelv
2019. aug. 16. 14:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
30%

Nem, az emberek többsége normális és eszébe sem jut ilyesmi.

De ha nagyon zavar, költözz el olyan heylre ahol nem hallottak még az angolról és élj ott.

2019. aug. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%
Igen.
2019. aug. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ha valaki megutál egy nyelvet amit sokáig használt és használ is, az rögtön nem normális? Ez az a tipikus el lehet menni, nem kell nézni, nem kell vele foglalkozni hozzáállás.. Te meg minek írsz ide ha nem tartasz normálisnak?? El lehet menni!!! :D
2019. aug. 16. 14:18
 4/22 anonim ***** válasza:
86%
Meg tudlak érteni. Bár én nem utólag, a nyelvet már beszélve utáltam meg, hanem pont amiatt nem tudom tanulni, hogy utálom. Annyira távol áll tőlem ez az affektálós nyávogás, hogy ha akarnék sem tudnék megszólalni. Nem nagyon hallottam még olyan nyelvet, aminek ne tetszene a hangzása az angolon kívül. Ezektől a rövidítésektől én is rosszul vagyok, amiket a magyar egyre inkább kezd átvenni. Le lehet pontozni, a véleményemről nem tehetek.
2019. aug. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

Nincs bajom az angol nyelvvel, azzal viszont igen, amikor valaki attól érzi magát "kúlnak" meg "menőnek", hogy lépten-nyomon angol kifejezéseket használ magyarul is, és ettől ő már fúdemekkora nyelvzseninek képzeli magát.

Az ilyeneknek szokott a leghiányosabb lenni a tudásuk általában, egy összetett mondatot nem tudnának angolul megfogalmazni.

2019. aug. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ez így van sajnos. Katasztrófálisak ezek a rövidítések és valóban nagyon szomorú, hogy ezeket átvesszük. Ez az affektálás , fööleg az amerikai angolban, már tényleg csak hab a tortán.
2019. aug. 16. 15:11
 7/22 A kérdező kommentje:
15.06 Igen :D Már sajnos idöös nagynéném is úgy szól be nekem, hogy "no comment".
2019. aug. 16. 15:15
 8/22 anonim ***** válasza:
45%
Nekem nincs bajom vele, engem inkább a brit angol zavar. Sokkal nehezebben érthető számomra, de a hangzása se tetszik annyira, mint az amerikainak. Az amerikai nyíltabb, érthetőbb, kevésbé affektálós. Esetleg hallgass zenét más nyelven, vagy elektronikus/klasszikus zenét (a francia elektronikus zenét nagyon ajánlom), az lehet, hogy segít kikapcsolni.
2019. aug. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Én angliában élek, nincs bajom az angollal, csak a kiejtés ami nagyon zavar. Egyszerűen nem bírok akcentus nélkül beszélni, ami nyilván az én hibám de akkoris frusztrál.

Más nyelvet nem beszélek de román lakótársam mondatott velem egy rövid román nyelvtörõ mondókát, és azt mondta tök jó a román kiejtésem.

2019. aug. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak az, ha fölöslegesen keverik a magyarral, azaz a magyar mondatba beleteszik az idegen szót, mégha szlengszó is.
2019. aug. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!