Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik országba érdemesebb menni?

Melyik országba érdemesebb menni?

Figyelt kérdés

Svédország és Norvégia között szeretnék választani.

Majd ott szeretnék tovább tanulni vagy dolgozni.

Melyik ország a jobb, élhetőbb, esetleg aki élt vagy járt valamelyikbe jó lenne a tapasztalata.

Meg arra lennék kíváncsi melyik nyelv a hasznosabb?



2019. aug. 18. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét országban gyakorlatilag mindenki nagyon jól beszél angolul, úgyhogy szerintem a nyelv nem elsődleges szempont.
2019. aug. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1%
Szerintem Norvégia, bár ha nem szereted a hideg időjárást akkor necces :D Németországot lassan ellepik a bevándorlók,30 év se kell neki és senki nem fog németül beszélni
2019. aug. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Svédország egyrészt Európai közösség tag (norvégok nem) úgyhogy oda könnyebb menni, dolgozni. Másrészt olcsóbb ott élni (Norvégia méregdrága).

És nem utolsó sorban mivel svédek megszokták a csomó bevándorlót téged is könnyebben befogadnak.

2019. aug. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igenis elsodleges szempont a nyelv, ha eletvitelszeruen kint akar elni.
2019. aug. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

hát nem hiszem hogy elsődleges lenne, mert pl ha olaszországba akarnál menni (ki a franc akarna btw? :D ) akkor oda bizony kellene az olasz, mert primitív népség és nem beszéli senki kb az angolt se más nyelvet, a spanyolokkal karöltve... franciák se, de mondjuk a francia legalább olyan világnyelv mint az angol, szóval az valahol érthető, de pl a németek tudnak angolul de nem fognak, csak németül, és ha ott te nem beszélsz németül akkor bizony az utolsó senkiházi szintjén vagy, mert egy überalles köcsög nép, a kamionos szakma évei alatt ezt bizony tapasztaltam, akkor lepődtem meg ált ha nem voltak köcsög seggarcok.


Ellenben Svédország, bárhová mentem normálisak voltak, még az 50 éves öregember is beszél angolul, és én éreztem magam rosszul mert a szokásos keleti mentalitás miatt nyomtam volna a gázt haladtam volna, és előttem egy svéd házaspár nyugdíjas életmódot folytatott én meg villogtam hogy menjenek már... tudom, ezt le kellene vetkőzni mert ott ilyen nem szokás, de nehéz elszakadni a gyökerektől, szerintem ez lenne a legnehezebb :D


Amúgy ha egy normális országot keresel migránsoktól, cigányoktól meg ilyenektől mentest akkor még Izlandot is javasolnám, de úgy tudom oda elég nehéz bekerülni.

2019. aug. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pedig megis.:) Az adott orszag nyelve nelkul csak nagyon alja munkakat lehet vegezni, nem tudom, miert terjedt el az ellenkezoje. Nem varnak el rogton felsofoku tudast, de azert celszeru mar “tanulgatni”, mielott kimesz. Az egyik orvos ismerosomnek pl. ugy adtak munkat, hogy 1-2 even belul kotelezo elsajatitania a nyelvet. Sajnos ez van, de azert nem a legnehezebb nyelvek (mondjuk a norveg dialektus...az kemeny dio.))
2019. aug. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az előzőhöz annyit szólnék hozzá, h nekem is orvos ismerősöm nemrég ment ki, és úgy tudom, hogy nekik pl.már kötelező letenni egy felsőfokú nyelvvizsgát. Azt hiszem szakmait...
2019. aug. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól, mert Norvégiában meg Svédországban jól beszélnek angolul, ugyanúgy kérik az adott ország nyelvtudását. Ez csak városi legenda, hogy a munka világában ott boldogulsz csak angollal. Ahhoz olyan szintű diploma, stb kell, ami mellett nem éri meg kimenni.
2019. szept. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!