Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Svédországban az átlagember...

Svédországban az átlagember mennyire beszéli a német nyelvet?

Figyelt kérdés
Azt hallani, hogy az angol elég jól megy nekik, de mi a helyzet a némettel?
2019. aug. 25. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
Minek tanulnának németül? Az angollal mindenhol boldogulnak, ahol meg nem, ott a némettel sem mennek többre.
2019. aug. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Wiki szerint Svédországban 30% beszél németül, a második legbeszéltebb idegen nyelv (angolul >90% beszél).


(Összehasonlításképp: nálunk 16% beszél angolul, és 11% németül.)

2019. aug. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tudogatnak,értegetnek, de nem igazán jellemző,hogy spontán el tudj beszélgetni németül egy átlag svéddel. Rengeteg a német turista és ők is járnak oda,tehát ragad rájuk. Iskolában még annyira sem tanítják vagy komoly a tanítása ,mint nálunk.
2019. aug. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ahogy az utolsó mondja. A legtöbb svéd úgy van vele, mint én: tanultam középiskolában pár évig, de aztán annyira nem használtam, hogy teljesen elfelejtettem, néhány szót fel tudok idézni, de ennyi. Az átlag svéddel biztosan nem fogsz németül társalogni.
2019. okt. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!