Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelven van és mit...

Milyen nyelven van és mit jelent a Besh O drom Lake Jakha című dala?

Figyelt kérdés
Dalszöveget, ha lefordítaná valaki, nagyon örülnék! Köszönöm!

2019. aug. 29. 08:06
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Azt dobta ki a guglipörgető, hogy bengáli nyelven van, és erre a nyúlfarknyi idézetre (Besh O drom Lake Jakha) ezt a magyar szöveget: "Csinos és Dob-tó tuberkulózis"

Isten bizony!

2019. szept. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 chtt ***** válasza:
100%

A Besh O Drom-ra tényleg azt írja ki, hogy bengáli, de ha angolra teszed, akkor jelentésnek önmagában azt adja ki, hogy "micsoda dob!" - a teljesnél viszont valóban ott van, hogy 'tuberkulózis tó' :D

Viszont úgy tűnik, lóváriul nem tud a gugli.


Besh o droM... lovári nyelven "üld meg az utat", így kezdődik minden leírás. Ez a kifejezés valójában azt jelenti "eredj a dolgodra", "csináld a dolgodat", "találd meg magad" - írják a lemezről az egyik ismertetőben.


Szöveget nem találtam, meghallgattam, de kutya fülit sem értettem belőle. De ha tényleg lóvári, talán akad valaki... :)

2020. jan. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 chtt ***** válasza:
100%
*lovári (bocs a hosszú ó-ért, van még mit tanulnum:(
2020. jan. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a segítséget! Legalább már ennyit tudok.


A "Lake Jakha" esetleg? Meg tudod kérdezni valakitől, hogy mit jelent?

2020. jan. 20. 19:25
 5/6 chtt ***** válasza:
100%
Sajnos nem. Mivel angolos vagyok, nekem a lake-ről persze a tó ugrik be; nem nagyon kerestem, szóval nem tudom van-e jakha nevű tó. Viszont a szótár szerint a jakha szemet jelent a romában.
2020. jan. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jó, köszi! Rendes vagy, mentek a zöldek!
2020. jan. 20. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!