Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az lehetséges, hogy valaki...

Az lehetséges, hogy valaki nagyon jól megért egy idegen nyelvet, mind a beszédet, mind az írott szöveget, de beszélni nem, vagy csak alig tud az adott nyelven?

Figyelt kérdés
Tehát amikor neki kell összerakni a mondatokat.
2019. júl. 19. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Én hasonlóan vagyok az angollal.

Ha olvasok egész jól megértem, csak néha kell szótárazni, ha hallgatom akkor is, de ha nekem kéne mondanom egy mondatot... Egyszerűen nem tudok egy normális mondatot összerakni, sokkal kevesebb szó jut eszembe, mint amennyit valójában ismerek, ráadásul az akcentusom is brutális, szerintem egy angol nagyon nehezen értene meg...

Szóval igen, szerintem simán van még rajtam kívül is ilyen ember.

2019. júl. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Abszolút, kínaiak jó példák erre meg talán más ázsiai országok is ahol még mindig erősen a lexikális tudásra helyezik a hangsúlyt. Tökéletesen tudják nyelvtant, megértik a nyelvet, de egy kukkot nem tudnak mondani vagy csak valami borzasztó akcentussal.
2019. júl. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem elég gyakori.

Olvasni is egyszerűbb , mint könyvet írni.. ha úgy nézem..

2019. júl. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Ezt hívják passzív nyelvtudásnak.


Én is sokkal jobban megértem az angolt, mint ahogy beszélem

2019. júl. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon is lehetséges! Igy vagyok a hollanddal. Egész egyszerűen azért, mert nem vagyok elég magabiztos szóban használni a nyelvet. Ha beszélnék, gyakorolnék többet, akkor jól menne. Angol is sokáig passziv volt. Aztán a kényszer rávitt, ma már merek beszélni, társalgási szinten jól megy. Tényleg cask gyakorlás kérdése.
2019. júl. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én így vagyok a szlovákkal (felvidéki vagyok).
2019. júl. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én így vagyok a lengyellel. Párom lengyel, az exem is az volt így lassan 5 éve napi szinten hallok lengyel beszédet, szöveget (angliában élek). Többnyire megértem amit mondanak és írnak, de válaszolni, mivel még nem kezdtem el tanulni nem tudok.
2020. jan. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!