Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van olyan ország vagy nép ami...

Van olyan ország vagy nép ami a saját anyanyelvén nem szeret beszélni és inkább más nyelven beszélnek szívesen (például angolul)?

Figyelt kérdés
2019. szept. 10. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Máltán
2019. szept. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az Írek.
2019. szept. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát itt, e hazában a sok thk, please, gyros, sexy, party, center, shop etc. láttán, hallva, mintha mi sem szeretnénk magyarul.
2019. szept. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Van sok, de itt inkabb a tudatlansag jatszik kozbe. Nem tudjak sajat nyelvuket. Ahogy irtak elottem az irek tokeletes pelda erre. Vagy a kozel keleten minden nep arabul beszel. Indiaban sok-sok nyelv van, elvileg. De ne menjunk messze a magyarorszagi ciganyok is a magyart beszelik sokan, habar tudnak cigany nyelven is beszelni.
2019. szept. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

Azért tisztázni kellene a fogalmakat :) Az írek nem azért besélnek angolul ír helyett, mert azt szeretik, hanem mert az az anyanyelvük.


Olyan van, hogy egy multikulturális közegben a közvetítőnyelvet részesítik előnyben érthető módon. Pl. Indonéziában több száz nyelv van, ezért inkább az indonézt használják a szűkebb közösségükön kívül.

2019. szept. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólóval, Írország nagy részén második nyelvként tanulják a nyelvet iskolában és inkább nyűg mint érdekes. Viszont a nyugati részeken több falu és kis város van ahol a "gaelic" nyelvet használják, és problémáznak is, ha nem tudják írül intézni a hivatalos ügyeiket. Viszont ott a családok is írül beszélnek első sorban. Viszont angolul anyanyelvi szinten beszélnek.


A közel keleten meg ahány törzs annyi nyelv. A közel keleten meg dél/délnyugat Ázsiában meg ahány törzs annyi nyelv. Ott elég hétköznapi dolog, ha valaki 3-4 nyelvet is beszél, az anyanyelvét, a szomszédos népekét meg például Arab vagy Indiában a Hindi.

2019. szept. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mentor ***** válasza:
Nem úgy fogalmaznék, hogy "nem szereti a saját nyelvét", hanem inkább úgy, hogy bizonyos esetekben, bizonyos megfontolásból inkább egy idegen nyelvet részesítenek előnyben: pl. törzsi nyelveket beszélnek, így nem értik meg egymást, annyira eltérő a két - itt nem jó kifejezés, de mondjuk úgy, hogy - "tájszólás" ( arab világ, vagy India, Afrika ). Nem "kívánatos", "egészséges" megszólalni az anyanyelvén, pl. egy szerbnek - a polgárháborút követően - Horvátországban. Egy francia, ha meghallja, hogy pl. egy amerikai "hogyan küszködik", hogyan "erőszakolja meg" amerikai akcentusával a francia nyelvet, inkább - amennyiben tud - azonnal átvált angolra. ( mondjuk, én is átváltanék azonnal franciára, ha hallom, hog a franciák hogy beszélik a német nyelvet, ami, ugye, "nyüzsög" a H-betűktől, a franciában viszont nincs H hang. Ha egy népcsoport mondjuk el van nyomva abban az országban, ahol él, nem szívesen használja az anyanyelvét az utcán, inkább csak otthon, hogy elkerülje az atrocitásokat: évtizedekkel ezelőtt Aradon egy üzletben hallottam két eladót magyarul beszélgetni, de amikor magyarul kértem tőlük az árut, azonnal átváltottak románra, a "hivatalos" nyelvre. Elég egyelőre ennyi példa? :)
2019. szept. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!