Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik országokban nem beszéln...

Melyik országokban nem beszélnek angolul?

Figyelt kérdés

Egy olyan nyelvet szeretnék tanulni, melynek beszélői nem akarnak/tudnak beszélni angolul, hogy többet érjen a nyelv ismerete. Gondolok itt például a franciára és a japánra, ahol nem akarnak más nyelven beszélni.


Előre köszönök minden segítséget!!



2014. aug. 29. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
??
2014. aug. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Minden országban vannak területek, ahol beszélnek angolul és ahol nem. Franciaországban Párizsban és a Riviérán elég alap az angol, mert turisztikai helyek. Tokióban szintén elég sokan beszélnek angolul.

Általában azok nem tanulnak nyelvet akik nem akarnak elmenni a helyről, de túristák se nagyon járnak arra. Például Thaiföld északi részén Chang Mai-n kívül nem igen fogsz hallani angol beszédet, ahogy Mexikó és Argentina kisebb városaiban sem.

2014. aug. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Menj el magyarországon egy Borsodi faluba, és próbálkozz ott angollal, nem fog sikerülni.
2014. szept. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
A szláv országokban mondjuk kevesen beszélnek angolul. Oroszországban, Ukrajnában és Fehéroroszországban kifejezetten kevesen. A balti országokban is sokan inkább oroszul tanulnak, mint angolul.
2014. szept. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Milyen kérdés ez?

Miért akarnának bármely ország lakosa angol nyelven beszélni,? az angol területek kivételével és annak voltgyarmatai, v is gyarmatai beszélik az angolt.

Minden ország a maga nyelvét beszéli, mint ahogyan a magyar is a saját édesanyanyelvét beszéli.

Az más kérdés, hogy iskolában, v a munkahelyeken angolul kell beszélni, ha olyan a munkakör.

Kedves kérdező !

Ha egyáltalán beszéled az angolt, Te angolul beszélsz akkor amikor a magyar barátaid társaságában vagy?? Nagyon kétlem. !!!


Egyszerű a válasz, mert a családban, a baráti kőrben Nem Beszélünk Idegen Nyelven,Még akkor Sem, ha megközelítőleg Perfekt" tudjuk, a nyelvet, legyen szó bármely kedvelt tanult nyelvről.

Vegyük alapul, hogy a nyelvek szeretete megoszlik, tesom diplomás angol irodalom, nyelv, töri, kitűnő diplomával végzett az ELTE-n. Van, aminek nagy hasznát veszi de csak írásban, mert olyan a munkaköre, beszéd az nyista, csak magyarul vannak az eligazítások, megbeszélések.

Én nem szeretem az angolt, én az olaszt szeretem. Szóval, még ha akarnánk se tudnánk beszélgetni egymással ezekkel az idegen nyelvekkel.

Mit gondolsz miért felejtik el az emberek a hosszú éveken át tanult nyelveket?


A külföldre emigrált magyar emberek miért felejtik el, vagyis törve beszélik a magyart?

Miért?

Azért mert olyan közösségben vannak ahol nem beszélik a magyart, ezért az idők folyamán felejtik az édesanyanyelvüket.

2014. szept. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ugyan ez vonatkozik az angolra, v bármely nyelvre,

Hiába az olvasás, az írás, De HA NEM BESZÉLJÜK, mert nincs kivel, akkor elfelejtjük.;)

2014. szept. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló! A kérdező mindenbizonnyal nem erre gondolt, hanem arra, hogy melyik országban tud a legkevesebb ember angolul kommunikálni, ha szükség van rá. Tehát hol beszélnek kevesen idegennyelvet.


Annak, hogy ki hogy felejt el egy nyelvet meg végképp semmi köze nincs a kérdéshez. Az meg, hogy tesód annyi hasznát veszi a "perfekt" tudásának, hogy ír csak őt minősíti. Én még csak fiatal vagyok, de mégis annyi minden nyílik meg az ember előtt az angol nyelvnek köszönhetően, hogy már el se tudnám képzelni az életem nélküle!

2014. szept. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

7-e, mivel én vagyok az 5, akinek az írására válaszoltál.


" Én még csak fiatal vagyok, de mégis annyi minden nyílik meg az ember előtt az angol nyelvnek köszönhetően, hogy már el se tudnám képzelni az életem nélküle!"


Örülök neki, hogy az angol nélkül el sem tudod képzelni az életedet.

Osztán ki a csudával beszélsz Te itthon Magyarhomban englisül, csak nem a ccsaládoddal, a barátaiddal?

Ne feledd én kitettem, azt hogy azok beszélik az englisak akiknek a munkaköre igényli az idegen nyelv beszédet is,

Tesomra visszatérve, Te csak reménykedhetsz hogy olyan jól fizető állást kaphatsz, kapsz majd ahol nélkülözhetetlen az angol és az informatika tudás, bár a megrendelést kapják a világ minden országából angol nyelven, de az nem jelenti azt,hogy a csoportértekezleteken, megbeszéléseken, eligazításokon NE MAGYARUL BESZÉLNÉNEK: Vili, hogy magyarul.

Szintén más kategória, hogy a főiskola, egyetem éveiben angol irodalmat, ANGOLUL olvasta a tesom, HISZ' hogyan diplomázott volna kitűnőre, Angol irodalom, és angol nyelvtan, valamit angol nyelven történelem???

Nos fiatal barátom!

Ha TE mindazt elfogod tudni érni azt amit elért a tesom, akkor lehet, hogy neked is lesz jól fizető állásod, itt MO-ban, és nem kell külföldre menned.

Bár hozzáteszem, a tesom ezzel a tudással a 3X annyit keresne külföldi országokban, ahol pont ilyen szakképzett embereket keresnek. És nem azért nem megy külföldre, mert oly jól érzi magát itt, más kötelékek kötik ide.

Ő is szeretne nyugodtabb munkakörülményeket,több fizút, mert mintha nem tudnád, itt Magyarhonban eléggé furják egymást az emberek, feszültek, idegesek a magyarok,.

Sok, ha úgy tetszik rengeteg embertől hallottam, hogy a más országokban élő emberek,nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak,

Mint mi magyarok,!!!

Még akkor is nyugisabbak, ha nincs oly sok jövedelmük.!!!


Több mint valószínű,adottság függő, társadalmak, családi légkör,talán még az országok, városok légköre, is befolyással vannak a közérzetre, a közérzetünkre.

A vidéken élő emberek sokkal nyugodtabbak, mint a városok lakói, még itt Magyarországon is.

Na üdv, és sok sikert az oly nagyon szeretett angol tudásodhoz !

2014. szept. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kérdező, saját magának megadta a választ.


"Gondolok itt például a franciára és a japánra, ahol nem akarnak más nyelven beszélni. "


Jól gondolod, semelyik országban sem,

Nem szívesen akarják az angolt beszélni, ha csak nem muszáj.

2014. szept. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8-as!


Nagyon nagy gondok vannak a gondolkodásoddal. Először is: nem meglepő módon pont azt a részt elfelejtetted kiemelni az írásomból, amikor arra tértem ki, hogy mennyire nem a kérdésre válaszoltál. Másodszor: kit érdekel most a testvéred munkahelye?! Miért ne lehetne jól fizető állásom, ahol használom a nyelvtudásomat? Ez egy nagyon hülye megközelítés. A testvéred az Isten, vagy mit gondolsz őszintén? Harmadik dolog: dobálózol itt a testvéreddel, de te mit értél el? Ennyi erővel én is mondhatom, hogy Barack Obama mennyit ért el, körülbelül ugyanolyan szinten van köze hozzám.


És nem utolsó sorban: a nyelv szerinted annyi, hogy beszélsz rajta? Az nem is számít, hogy bármilyen témában, ami érdekel találsz hiteles cikkeket, riportokat?! Elég nagy gond, hogy aki nem beszél nyelvet rá van szorulva, hogy kizárólag a "hazai minőségből" tájékozódjon. Megjegyzem a legtöbb portálon egy egy érdekes cím alatt körülbelül két sornyi szöveg van meg egy kép, és vége (hú de kielégítő, ugye).


Nagyon le lehetsz korlátozva, ha még a nyelvtanulás értelmét se találod meg.

2014. szept. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!