Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A matematika pí (3,14) értékén...

A matematika pí (3,14) értékének görög szimbóluma megfeleltethető-e valamelyik kínai írásjelnek külsőleg?

Figyelt kérdés
Tehát nem a jelentésében, azt nyilván ki tudják fejezni valahogyan. Van-e olyan kínai írásjel (és mit jelent), ami pont úgy néz ki, mint a pí görög betűje ?

2019. okt. 11. 22:39
 1/4 Csicsky ***** válasza:
100%

Megnyitsz egy Word dokumentumot, majd: Beszúrás – Szimbólumok – További szimbólumok – Arial Unicode MS. Itt aztán végigmész az ázsiai írásjeleken és ezeket találod: 兀, 几.

Megnyitod a Google fordítót, beállítod hogy: Nyelvfelismerés és bemásolod a jeleket. A nyelvfelismerő kínainak fogja azonosítani őket.

Megpróbáltam őket különböző fordítókkal lefordítani és egy kis ügyeskedés után ezeket kaptam az egyes jelek fordításaként:

几 – Jǐ – néhány, kevés,

兀 – Wù – (égigérő, toronymagas, meredező)

2019. okt. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

#1

Ezt én se tudtam mostanig.Köszönöm.

2019. okt. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Újfent csak megköszönni tudom, kedves Csicsky ! Szuper !!


;)

2019. okt. 12. 18:09
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
77%
A google telefonos fordítója tud szövegfelismerést. Leírsz egy π-t, beolvastatod a GT-vel, és kínaira állítod a nyelvet. Hátha.
2019. okt. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!