Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan kell helyesen kiejteni:...

Hogyan kell helyesen kiejteni: "gmail"?

Figyelt kérdés

2019. okt. 12. 17:59
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Csímélnek nagyjából.
2019. okt. 13. 07:53
 12/35 anonim ***** válasza:
0%
Akkor botfulu vagy, kerdezo. 😄
2019. okt. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Azt kétlem. Plusz az előbb meghallgattattam 2 emberrel a videóhoz tartozó hangot, nem mondtam meg azt, hogy mit hallanak, csak kértem, hogy hallgassák. Egyikük azt mondta, hogy azt hallja: csímea, másikuk csímél, a cs mindhárom esetben egyezett...

Tehát nem csak én hallottam úgy.

2019. okt. 13. 09:48
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a dzs hangnak a zöngétlen párja a cs hang, szerintem ezért hallhatod inkább cs-nek, azzal könnyebb kiejteni a szót. Ezen kár lamentálgatni, ha akarod ejtsd cs-vel, ha meg úgy esik jobban, akkor ejtsd dzs-vel. Nincs jelentősége a dolognak.
2019. okt. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Nem az volt a gond, hanem a beszólás.
2019. okt. 13. 11:33
 16/35 anonim ***** válasza:
45%

"mivel az angolban a G-t mindig dzsí-nek ejtik, ha azzal kezdődik a szó" -- get, great, garden, gold, glad etc. :D

Nekem egyébként gémél, akár helyes, akár nem (eddig mindenki megértette), annyira, hogy angolos létemre meg sem értettem, amikor először hallottam dzsímélnek, itthon egyszerűen nem áll rá a fülem, a csuda sem tudja miért.

2019. okt. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Itt pl az első kb 18.


[link]


Szerintem a gmail az a Google mailt jelenti, tehát a Google rövidítése: g, de amiatt, mert ez IT téma, az egyszerűségre törekedtek, ezért nem pl G-mail vagy G-mail, vagy g mail, mert itt nem használnak nagy kezdőbetűs vagy kötőjelet vagy szóközt. A legegyszerűbb forma tehát a gmail, de vélhetően ebből ered: G-mail, innen lehet a "dzsí" kiejtés, hiszen az önmagában álló g-t így ejtenénk angolul

2019. okt. 14. 10:31
 18/35 anonim ***** válasza:
28%
Látom, gyorsan lenulláztatok. :) Azért mert nem minden g-vel kezdődő szót kell "dzsi"-vel ejteni, vagy azért, mert sok magyarhoz hasonlóan, póriasan "gé"-nek ejtem a gét?
2019. okt. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Olvastad az előző hozzászólást?

Nézd meg a dictzone linken szereplő szavakat, ha szeretnéd megérteni.

2019. okt. 14. 10:53
 20/35 A kérdező kommentje:

Az előzőt is tanulmányozd, azután ezt:

[link]

2019. okt. 14. 10:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!