Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan kell helyesen kiejteni:...

Hogyan kell helyesen kiejteni: "gmail"?

Figyelt kérdés

2019. okt. 12. 17:59
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
55%
Megnéztem, tanulmányoztam. És? Eddig is tudtuk, hogy az angolok /dʒiː/-nek mondják. Én meg magyar vagyok, nekem valamiért, bármiért, én sem tudom, miért, nem áll rá a szám a /dʒiːmeɪl/-re. Londont sem /lʌndən/-nek ejtem...
2019. okt. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Nem a te egyéni kiejtésed érdekelt, hanem az, hogy hogyan helyes. Azt pedig már megtudtam.
2019. okt. 15. 10:39
 23/35 A kérdező kommentje:

"angolos létemre..."

Nem kellene a tudatlansághoz ragaszkodni, pláne nem terjeszteni. Tévedést belátni, hibát javítani: ez vallana értelemre.

2019. okt. 15. 10:51
 24/35 anonim ***** válasza:
35%

Ha hibázom, be szoktam látni. Addig azonban, amíg fél Magyarország gémélnek, a másik fele dzsimélnek ejti... Nem rémlik, hogy hazánkban kötelezővé tették volna az angolos... vagy eredeti nyelvi kiejtést, de ha ezen múlik, természetesen vállalom, hogy értelem híján maradok a valamivel magyarosabb kiejtésnél (és angolul természetesen én is /dʒiːmeɪl/-nek mondom) .

Abban viszont igazad van, hogy nem az én kiejtésemre voltál kíváncsi, szóval elnézést kérek az ide nem illő hsz-ért.

2019. okt. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Szerintem nem végeztek arra vonatkozó felmérést, hogy Magyarországon hány ember ejti helyesen és hány helytelenül az adott szót, tehát ilyen meggondolatlan kijelentéseket felesleges tenni, hogy fél Magyarország így-úgy ejtené.


Amúgy is lényegtelen, hogy a helytelen kiejtést hányan használják attól nem lesz helyes.


Vannak, aki azt mondják: hábéó (HBO), de nem attól lesz helyes, hogy ezt sokan használják.


A winchester szót is kiejtés szerint veszi át a magyar nyelv, azaz vincseszter, a file pedig fájl. Vannak kivételek is természetesen, de a tudatlanság akkor is tudatlanság.


Nyelvvizsgával rendelkező embernek sem kellene támogatnia a saját tévedését és a tévedést nem kellene terjeszteni, az csak egoizmus.

2019. okt. 15. 13:22
 26/35 anonim ***** válasza:
35%
Látom már, én itt jó nem lehetek. Mindegy mit írok, belekötsz. Tudod mit? Igazad van. :)
2019. okt. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

A "belekötés", kötözködés az egészen más.


Előbbi hozzászólásod tartalmából - amikor kötözködéssel vádoltál, holott értelmesen érveltem - látszik, hogy nem láttad be tévedésed.


Az pedig, hogy fölényeskedve "tudod, mit" stb-zel, szintén azt mutatja.


Biztosan rád szokták hagyni a környezetedben ezt a viselkedést.


Az érvek, amik értelmesek, mutatják, hogy valami igaz vagy nem; nem pedig az, hogy te "engedélyezed", hogy "legyen nekem igazán". Az igazság nem a te engedélyedtől függ - szerencsére.

2019. okt. 15. 14:44
 28/35 A kérdező kommentje:
*igazam
2019. okt. 15. 14:45
 29/35 chtt ***** válasza:
83%

Érdekességnek: pár hónap híján tíz éve majdnem ugyanez a kérdés eme válaszokat kapta:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek_..

2019. okt. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Hát ez jó volt, köszi! ;)
2019. okt. 16. 09:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!