Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az mit jelent, hogy environmen...

Az mit jelent, hogy environmental poverty?

Figyelt kérdés
2019. nov. 12. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Méhen kívüli terhesség
2019. nov. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Elvileg, mikor a szegénység miatt kénytelenek a környezetet kihasználni.
2019. nov. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

#2-s vagyok, itt az indok:

" Environmental poverty is a condition in which people are forced to deplete resources and degrade environments, because they have such "

2019. nov. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 chtt ***** válasza:
66%
Hm, elgondolkodtam, hogy aki a kettes-hármas teljesen jó válaszát lepontozta, vajh miért is nem javasol helyette jobbat. Amúgy úgy látom, hogy - ha nem is elterjedt - már megjelent a 'környezeti szegénység' fogalma. Meglátjuk, mi leszen belőle.
2019. nov. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vree ***** válasza:
86%

^Már hogy' a francba lenne jóválasz xD Még arra se vette a fáradtságot, hogy amit Google találatból kimásolt, ott megnyissa a linket és onnan másolja be a mondatot, így az a vicces helyzet állt elő, hogy a mondat fele lemaradt. xD (Angolos egyébként rögtön látja, hogy hibás nyelvtan, nem teljes mondat.)


A teljes mondat így hangzott volna:

Environmental poverty is a condition in which people are forced to deplete resources and degrade environments, because they have such limited opportunities to change their economic behaviour.


de felesleges a fordítással küszködni mert ott van fölötte a sommásabb verzió is:


Overuse of environmental resources by the poor.


Tehát a természeti erőforrások túlhasználata a szegények által; az az állapot, amikor az emberek kénytelenek kimeríteni az erőforrásaikat és rombolni a természeti környezetüket, mert korlátozott lehetőségük van ara, hogy a gazdasági viselkedésüket megváltoztassák.

2019. nov. 14. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 chtt ***** válasza:
80%

Oké, ott a pont, ment a zöld kéz, bár valszeg, 'hogy a francba nélkül' is felfogtam volna. :)

Helyesbítenék: angolos, aki nem olyan felületes, hogy a mondat első felénél abbahagyja az olvasást (és még én szajkózom mindig a tanítványaimnak, hogy olvassák el végig a feladatot... vicc! :D)

Mivel nagylelkűen lefordítottad, nekem már tényleg nem kellett küszködnöm vele. :)

"az az állapot, amikor az emberek kénytelenek kimeríteni az erőforrásaikat és rombolni a természeti környezetüket, mert"

Tényleg nagy hülyeséget írt a kettes... - És újabb piros kezekért annyiban módosítom a #4-es hsz-met, hogy "a kettes-hármas nem rossz, bár hiányos válaszát"

Szép napot mindenkinek!

:)

2019. nov. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
31%

Mindenki nyugodjon le:)


Egyszerű oka volt, hogy ezt másoltam be és így.

Ez volt az első értelmesebb definíció, ami közel állt elképzelésemhez, de a link nem működött, ezért a találati listáról másoltam be, amit tudtam (igaz ezt nem jeleztem)

2019. nov. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!