Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek mennyi értelme...

Szerintetek mennyi értelme van sok nyelvet megtanulni?

Figyelt kérdés

A poliglottokra gondolok, akik a Wikipédia definíciója szerint az anyanyelvük mellett legalább négy idegen nyelvet beszélnek.


Hadd említsek meg pár híresebb poliglottot, aki valószínűleg számotokra is ismerős lehet: Timothy Doner (23 nyelv), Benny Lewis (7 nyelv), Alex Rawlings (11 nyelv), Gaál Ottó (27 nyelvvizsga) stb.


Nem tudom, hogy mi értelme van ilyen sok nyelven megtanulni.


Először is az ember ha nem használja a nyelveket, akkor előbb-utóbb úgy is elfelejti a nagy részét. Ráadásul ha valaki mondjuk 23 nyelven megtanul, azt elég nehéz bizonyos időközönként (mondjuk hetente) karbantartani illetve felfrissíteni, nem?


Ha választani kéne, hogy 30 nyelvet beszéljek középfokon, vagy 5 nyelvet beszéljek közel anyanyelvi szinten, akkor a 5-öt választanám mindenképp.


Ti hogy vagytok vele?


2019. nov. 19. 16:54
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy valóban A1-es szint -e, ezt azok a fórumozók állítják, ahol olvastam.


Hát igen, A1-es szint az nem nyelvtudás.


Én mindenképpen B2-es szinttől engedném meg kijelenteni egy embernek, hogy tud x nyelven.

Múltkor még úgy gondoltam, hogy C1 szint kell ahhoz, hogy egy ember kimerje jelenteni, hogy beszél x nyelven, viszont felvilágosítottak engem, hogy elég egy erős B2-es szint is (IELTS 6.5 pontnak felel meg), merthogy külföldi egyetemi felvételihez ez a követelmény.

2019. nov. 20. 15:33
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem papír szerint kéne mérni, lehet, hogy szuperül felkészült az írásbelire, élőben meg makog, alig megy át, viszont a kettő átlaga kiadja azt a 6.5 pontot.

Valós helyzetekben derül ki, mennyire is tud az ember. Bőven ismerek olyanokat, akiknek felsőfokjuk van, de nem tudnak megszólalni vagy épp 30 éve nem használták a nyelvet, es elfelejtették.

2019. nov. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Persze, sőt szerintem akinek C1-es nyelvvizsgája van, a többség így van vele, ahogy írod.


Mert például ők azzal a céllal tanulták a nyelvet, hogy papírt szerezzenek, mert C1-es vizsga kell az MA diplomához.


Ők lesznek azok, akik hamar elfogják felejteni a nyelvet. Azt írod, hogy megszólalni sem tudnak, hát az elég nagy baj lenne szerintem, mert a C1 szint már folyékony beszédet jelentené. De hát a valóság sajnos más.


Szerintem csak azok tudnak eljutni magas szintre egy idegen nyelvel, akik hobbiból csinálják, és nem kényszerből.

2019. nov. 20. 17:51
 14/14 anonim ***** válasza:

Ez sajnos így van. Egy ismerősöm büszkén mutatta, hogy épp most hozta meg a postás a felsőfokú nyelvvizsa-bizonyítványát angolból, majd pár mondattal később saját maga is értetlenkedve bevallotta, hogy felirat nélkül nem érti meg az angol filmeket és sorozatokat – mégis az ellenkezőjét sugallja a papír a kezében. Hát ennyit ér egy magyar nyelvvizsga...

Ő az elszomorító iskolapéldája annak, hogy a diákok erős magyar akcentussal átitatott Hunglish-t tanulnak, mert a tanáruk sem beszéli az elvárható szinten a nyelvet, aztán amikor anyanyelvi beszédet hallanak, az szinte egy másik, ismeretlen nyelvnek hat... De ez már erősen OFF.

2019. nov. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!