Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Félcigányokra milyen kifejezés...

Félcigányokra milyen kifejezést szoktak használni?

Figyelt kérdés
Akinek egyik felmenője fekete, másik fehér, az pl. mulatt, vagy akinek egyik felmenője indián, másik felmenője fehér,az mesztic, stb.

2019. dec. 13. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
az is cigány
2019. dec. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
67%
Rumongro
2019. dec. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%
Cigó
2019. dec. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Félcigány
2019. dec. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
59%
Alapvetően azt mondják rá magyarul hogy cigány és/vagy hogy romungro ami magyar cigányt jelent,de elég sok egyéb elnevezés is lehet,tudom mivel én is félcigány vagyok,de bevallom engem szinte sért ebben a formában ez a kifejezés,mert az én teljesen őszinte véleményem szerint ez felvethet több kérdést is,például hogyha valaki FÉLcigány,akkor mi a másik fele,hiszen bennem is a magyar és a cigány mellett van kun,zsidó,szerb,román és szlovák és ez így ha számolod 7 nép és köztük van egy már kihalt történelmi nép a kun is,bár azt aláírom,hogy rajtam kívül is több ezren ha csak nem több százezren vannak akiknek az ősei között szintén vannak kunok.
2019. dec. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kapuccsinó, tejeskávé, én ezeket hallottam.
2019. dec. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

2-es, köszönöm.

5-ös, én kérek elnézést, mert bennem is van tutira cigány és zsidó is, dédiktől tutira.

2019. dec. 15. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!