Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért pont az angol lett a...

Miért pont az angol lett a világnyelv?

Figyelt kérdés

Elkezdtem gondolkodni higy miért nem pl. A francia stb.

És ez nagyin baszkodja a fejem, higy miért pont az angol.



2020. febr. 5. 14:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Régen a latin volt az - akkori viszonyok közötti - világnyelv, majd a francia, ami nagyon sokáig tartotta magát az elit, felső réteg nyelveként. A német is nagyon elterjedt volt, különösen az iparral kapcsolatos dolgokban.


Az angol viszont mindháromnál jóval egyszerűbb egy nem anyanyelvi személynek, illetve a számítástechnika elterjedésével lett egyre nagyobb a térnyerése, hiszen az angolszász területről, angol nyelven indult el.


Ez nem tudatos döntés volt, magától alakult így.

2020. febr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
71%
Az informatika miatt. Az angolnak áll a legkevesebb betűből az abc-je. Amikor elkezdték feltalálni és fejleszteni a számitógépeket, az Amerikában történt. A számítógépeknek kellett egy minél egyszerűbb nyelv a programozásukhoz. A bináris nyelv és az angol adta magát. A helyből és az egyszerű abc-ből adódóan. Így lett az informatika nyelve az angol. Aztán az informatika széles körű elterjedésével elterjedt az angol is, mint világnyelv. Ma már szinte mindent chippek irányitanak. Autók, liftek, repülők, orvosi eszközök, banki rendszerek, stb. Ahhoz,hogy ezeket fejlesszék,működtessék, az angol elengedhetetlenné vált a műszaki világban. És innen már csak egy békaugrás volt, hogy átlépjen az élet más területére. Előtte a francia és német számított világnyelvnek.
2020. febr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Úgy 100-200 éve az angolok voltak az elsőszámú gyarmatbirodalom a világban, a világnyelvség ennek az öröksége. Az, hogy mit csináltak a 20. században, az már sokat nem oszt, nem szoroz. London már sok milliós város volt a 19. században is, mikor az összes mai metropolisz egy semmi. Teljesen egyértelműen ők voltak a világ közepe akkor. Ehhez hozzáadhatod még az USÁ-t, mint 20. századi szuperhatalmat, és a 21. század számítógépes világa szintén tovább lökte az angol nyelvet. De ha nem lett volna a 19. század, akkor nem az angol nyelvet lökte volna tovább, mert lehetett volna a számítógépeket mit tudom én, portugálul is csinálni... Ugye a tudománynak a latin (keleten az arab) volt a nyelve, a digitális korszaké meg az angol. Persze olyan dolog ez, hogy a latin is világnyelv volt 2000 évig, senki se hitte volna, hogy egyszer majd nem lesz az... És lám. Az dől nyugodtan hátra a székbe, aki nem élt még meg rendszerváltást, aztán majd csodálkozik.


Tehát a kérdés inkább az, hogy mért pont az angolok győztek a gyarmatosítási versenyben, ezt majd valami történelemben jártasabb illető megválaszolja...

2020. febr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%
Csak erdekessegkent jegyzem meg, usaban vmikor 18-19. szazad fordulojan volt egy kongresszusi szavazas a hivatalos nyelvről: egy szavazattal gyozott az angol a némettel szemben...
2020. febr. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mi köze lehetett az Algol 60 programnyelv bevezetésének ahhoz, hogy egy búzakártevőrovarokról szóló nemzetközi konferencia hivatalos nyelve akkortájban az addigi három helyett az angol lett? Szerintem semmi. Az én osztálytársaimon biztosan nem segített, aki nem tudott előtte angolul, az a do... ciklust úgy kezdte mondani, hogy dó.

Itt #3 véleménye szerintem jobban közelít.

2020. febr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%

ha már érdekességeket közölsz, akkor azok igazak legyenek és ne városi legendák.


[link]

2020. febr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

"ha már érdekességeket közölsz, akkor azok igazak legyenek és ne városi legendák."


Ez baromság. Az USA-nak nincs olyanja, hogy hivatalos nyelv és szavazás sem volt ilyesmiről soha.

Ennyit a városi legendákról.

2020. febr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Triviális a válasz.

Mert az angolt sok gyarmaton beszélték. Az USA-ban az lett a közlés, az interakcó nyelve az oda kivándorolt ezer féle náció tagai között. Na meg, a számítástechnika is segítette a világnyelvvé válásban, ahogy a tanulhatósága is.


Amúgy, nem az angol ABC a legrövidebb. Az angol ABC 26 betűt számlál és van európai nyelv amely csak 23-at.

2020. febr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 mustafa33 ***** válasza:
100%
Ha az USA-nak nincs "hivatalos nyelve" , akkor miért kell az állampolgársági kérvény elbírálásánál bizonyítani az angol nyelvtudást?
2020. febr. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Az semmi, most, hogy felszabadult 1Gb tárhely az Eu-ban, miért az angol az általánosan hivatalos nyelve?

(Tudom, a magyar is az.)

2020. febr. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!