Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan lehet gyorsan nyelvet...

Hogyan lehet gyorsan nyelvet tanulni? (spanyol)

Figyelt kérdés
Milyen stratégiákat/tanulási módszereket alkalmazva lehet rövid időn belül megtanulni csevegési szinten egy nyelvet? (esetemben spanyol). Nulláról kezdem. És mennyi ez a legrövidebb idő szerintetek, ha jól melléállok?
2010. júl. 23. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Legrövidebb úton egyértelműen az adott nyelvterületen élesben tanul az ember, persze némi előtanulás csak javítja a helyzetet.

Így akár néhány hónap alatt megy csevegési szinten, amihez egyébként 6 hónap kellene, de persze ez nagyon egyén függő.

2010. júl. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
71%
Attól függ szerintem, hogy mennyire fényképező az agyad. Két hete tanulom a spanyolt, és folyékonyan tudok beszélni. Én ajánlom, hogy először a kiejtést tanuld meg, utána meg ha találkoznál egy spanyollal akkor tudj vele ismerkedni. (Hogy hívnak, hány éves vagy, hány óra stb.) Ha az alapok megvannak akkor mehetsz tovább. Én rengeteg filmet néztem (elsősorban az alkoynatot mert azt vagy ezerszer láttam, így tudtam, hogy mit mondanak), és nagyon sok spanyol dalt hallgattam. (Mondjuk Shakira.) Színek, számok, szavak. Én most tanulom a nyelvtant ami szerintem viszonylag könnyű (mondjuk nekem szivacs agyam van). Szóval, ha elsősorban csevegésre akarod használni akkor választhatsz, hogy először a nyelvtan, vagy később.
2010. júl. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Komolyan két hete tanulsz és folyékonyan beszélsz???

Írhatok-e privát e-mailt, hogy beszélgessünk kicsit: pl hogy miből tanulsz meg ilyesmik?

2010. júl. 27. 15:07
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hallotam még nagyon segít ha olyan nyelvű szöveget hallgatsz amilyen nyelven megakarsz tanulni.

Rakj be egy Spanyol filmet,hogy beszéljenek rakd le a tálcára és közbe netezz :)

Állítólag a tudatalattidba rögzül és így könyebben megy majd a kiejtés stb :)

2010. júl. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Jól mondja az előző. Én ir rengetek filmet néztem amiknek azt hiszem a nevét sem tudom. Természetesen nem egy könnyű kellemes móka. A nyelvtannal van a legtöbb baj, de ki lehet bírni. Az is sokat dobna az egészen, ha kimennél mondjuk 1 hétre spanyolországba, vagy dél-amerikába(én két hetet töltöttem kolumbiába, pluszba még egy hetet spanyolországba amikor elhatároztam, hogy tanulni fogok, de még semmit nem tudtam.)
2010. júl. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 jorge pedro kiss válasza:
mindig mondatokat tanulj meg és azt ellemezd a szavakat cseréld fel olvas sokat gondolkoz a nyelvben elöször lassan olvas ne sies ne arra törekedj hogy gyorsan beszélj mnézzél filmeket amiböl sokat tanulhatsz de nem mindig ugyan azt irják alá amit pontosan mondanak törekedj a tökéleteségre ajélok 2 jo önyvet király rudolf tanuljunk könnyen gyorsan spanyolul és assimil könnyű szerel magadban is gyakorolhatsz mint ha magadba valakivel beszélnél de a legjobb egy spanyol ajku aki tud már magyarul is
2011. jún. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!