Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Olasz, francia, spanyol....

Olasz, francia, spanyol. Mennyire hasonlítanak egymásra?

Figyelt kérdés
Ha valaki jól beszél olaszul és elég jól franciául, mennyire nehéz a spanyol? Illetve ez a három nyelv jól tanulható egymás után?
2011. szept. 18. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Mindegyik a népi (általánosságban beszélt) latin nyelvváltozatból alakult ki. Mivel ezeket a nyelveket más-más tényező befolyásolta (germánok, arabok), ezért alapvetően különböznek. A spanyol és az olasz közelebb állnak egymáshoz, mint a francia.
2011. szept. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ha valaki jól beszél olaszul meg franciául, akkor a spanyol nagyon könnyű lesz neki. Én olaszul tanultam és a most a francia is sokkal könnyebb.
2011. szept. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hasonlítanak. Én a középfokú spanyol tudásommal el tudok olvasni egy francia újságot, bár egy olaszt sokkal nehezebben. Ha nem tudnék angolul, lehet, hogy az olasz könnyebben menne.


A francia van középen, ha valaki a franciát tudja, akkor tudja a másik kettőt legjobb arányban. Ez persze szigorúan az írásra/olvasásra vonatkozik, a beszéd nagyon más téma.


Van olyan adat is, hogy az olasz-francia lexikális hasonlóság 89%, ami majdnem nyelvjárásnyi távolságot jelent (kb. a spanyol-portugál viszonyt). Ezt kicsit nehéz számomra elhinni, mert a spanyol és portugál tényleg az összetévesztésig hasonló (leírva), de azért az olaszról és a franciáról ez nem mondható el.


Szövegminták:


Todos los seres humanos nacen libres e iguales en dignidad y derechos y, dotados como están de razón y conciencia, deben comportarse fraternalmente los unos con los otros.


Tutti gli esseri umani nascono liberi ed eguali in dignità e diritti. Essi sono dotati di ragione e di coscienza e devono agire gli uni verso gli altri in spirito di fratellanza.


Tous les êtres humains naissent libres et égaux en dignité et en droits. Ils sont doués de raison et de conscience et doivent agir les uns envers les autres dans un esprit de fraternité.

2011. szept. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!