Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szükség van erre a rengeteg...

Szükség van erre a rengeteg idegen szóra?

Figyelt kérdés
Manapság nem jó a szakács, kell helyette a "chief","séf"! Ami főnök jelentéssel bír. Itt aztán tényleg van anyanyelv védelem! Lehetne még bőséggel sorolni...

2020. ápr. 7. 06:49
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem, hogy sokmindent idegen szóval fejezünk ki, mikor pediglen vagyon reája magyar szó. Pl.: szimpatukus-unszimpatikus=rokonszenves-ellenszenves. Optimista-pesszimista=derülátó-borúlátó. Identitás=azonosságtudat. Depresszió=mélabú. Presszió=nyomás. Favorizál= előnyben részesít. Cv=önéletrajz. ...stb
2020. ápr. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Ha van, akkor nem indult az idegen szó, ugyanis van saját!

Alkalmazás- nem kell applikáció!

Helyzet-szituáció, stb..

2020. ápr. 7. 12:42
 13/35 anonim ***** válasza:
57%
Engem a legjobban a "home office" meg a "startup" kifejezések idegesítenek, ezektől a falra mászom.
2020. ápr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
57%

8


Hát ha magyarul akarnak beszélgetni, akkor igen is, tanuljanak meg magyarul!

2020. ápr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
91%

Természetes folyamat, hogy egy nyelvbe szépen épülgetnek be külföldi szavak, kifejezések.

Ezek egy idő után nem is feltűnőek, természetes lesz a használatuk, beeépülnek a mindennapi nyelvbe, azt hiszik az emberek, hogy mindig is magyar szó volt. Pl. hurok, alma, tengely, csalán, sárga, stb.

Remélem, ezeket se használja, aki kifogásolja az idegen szavakat. :)))


A "séf" szó mellesleg nem feltétlenül egyenlő a "főnök" szóval.

2020. ápr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
25%
#10: Nem biztos, hogy mindenki megérti azt, ha azt mondod, hogy séf, mert magyar hangokkal és magyar hangsúllyal mondod ki, írásban pedig magyarosan írod.
2020. ápr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

15


Nekem azzal van bajom, hogy mostanság rengeteg angol szó, kifejezés épül be teljesen értelmetlenül, mert van magyar megfelelőjük.

2020. ápr. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
43%

#17

A felsoroltaknak is volt régebbi megfelelőjük. :)


Amúgy aki nyomja a válaszomra a pirosat, az azt hiszi, hogy akkor majd megáll ez a folyamat, és ha lepontozza az én válaszom akkor soha többé nem épülnek be új szavak a nyelvbe? :DDD Vagy mi a probléma?

Hát, hajrá, szorítok mindenkinek! :D

2020. ápr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
56%
ma 11:45-ös: a bacon nem szalonna, hanem egy FAJTA szalonna, mindegyikre nem lehet hasznalni! SZóval ennek VAn jogosultsága!
2020. ápr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
82%
Depresszió=mélabú - ez nem igaz, a mélabú egy fajta hangulat, a depüresszió meg egy komoly lelki betegség, a kettö nem ugyanaz!
2020. ápr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!