Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mást is zavar rajtam kívül,...

Mást is zavar rajtam kívül, ha valaki, aki elvileg magyar, folyamatosan ékezetek nélkül ír?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy ez csak engem zavar e, azon kívül hogy sokan helyesen se tudni irni, de számomra iszonyatosan idegesítő amikor valaki folyamatosan ékezetek nélkül próbál írásba kommunikálni.

2020. ápr. 9. 18:07
 1/10 A kérdező kommentje:
Na szép vagyok! Ülj le, egyes 🤣😂🤣
2020. ápr. 9. 18:09
 2/10 anonim ***** válasza:
2%
Turhetetlen hanyagsag az ilyesmi, csodalom, hogy nem sul le a bor a pofajarol.
2020. ápr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért 8 hiba neked is van az írásodban.

Elég baj, ha már olyan írások is vannak szép számmal, amelyek téged is zavarnak.

2020. ápr. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, eléggé.
2020. ápr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Két fő okot mondok. Egyfelől sokan használnak külföldi (nem magyarosított) gépet, azt kissé nehéz magyarosítani, meg kell jegyezni az ékezetes betűk helyét.

Másfelől nő a silányság, egyfelől nem is tudnak helyesen írni, ugyanakkor attól képzelik magukat többnek, ha "angolosan" írnak. Persze úgyse megy, de ez már egy másik probléma.

Zavar nem zavar, ez komplex probléma és az oktatás fejlesztése (is) kell hozzá. Ahhoz meg kormányváltás.

2020. ápr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Ez sokmindentől függ. Én pl ha közeli barátokkal, szüleimmel stb írok telefonról, akkor megengedem magamnak azt, hogy ékezetek nélkül, rövidítve, néha még félregépeléssel is írjak annak érdekében, hogy minél gyorsabban tudjam közölni a gondolataimat. Tehát az igényességet feláldozom a praktikusság oltárán.

Más kérdés, ha valaki hivatalosabb hangvételű levelet ír, sőt akár még fórumokon is, szerintem elvárandó az ékezetek használata, hiszen ott az idő nem játszik szerepet, így nem kell sietni.


Még annyit hozzátennék, hogy ez a külföldi billentyűzet dolog szerintem csak kifogás. Nekem külföldi gépem van, amin csak angol és cirill betűk vannak, mégis a gép magyarosítása kb 5 percet vett igénybe. Igaz, hogy a magyar betűk nem látszanak a billentyűzeten, de könyörgöm, azt a kemény 7 betűt olyan nehéz megjegyezni?!

2020. ápr. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Körülbelül annyira, mint amikor valaki nem tudja vesszővel tagolni a többsoros körmondatát.
2020. ápr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
21%
Amíg plusz erőfeszítés nélkül el tudom olvasni addig hidegen hagy, felolem hasznalhatnak ly hejett j-t is.
2020. ápr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

Igen, ülj le, egyes.:D

Az ékezet nélküli írás engem nem zavar, tudom olvasni. Sokkal rosszabb, amit az 5-ös is írt, hogy "angolosan" írnak. Legalábbis úgy vélem, ő is arra gondolt, amikor a magyar szavak közé angol szavakat kevernek oda, ahol annak helye nincs. Mert ha pl. valamilyen számítástechnikával, vagy a legújabb szakzsargonnal kapcsolatos szövegben fordul elő, az más kategória.

És a rossz helyesírás is zavar,ha meg szóvá teszi az ember, akkor le van szólva, hogy az nem lényeg. Hogy a fenébe ne lenne? Egyáltalán a nyolc általánost hogyan sikerült elvégezni, ami mondjuk a magyar jegyet illeti?

2020. ápr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar.

Ezert:

1. Aki ekezet nelkul ir, az altalaban mobiltelefonrol teszi ezt. Miert? Mert sokkal sokkal gyorsabb. Es nagyon nem mindegy, hogy az amugy is idegesitoen picike billentyuzeten 2 perc alatt fel oldalnyi infot adsz vagy megbeszelsz 3 talalkozot vagy orulsz, ha leirsz 3 sort. Egy idoben erolkodtem en is az ekezetes .obilos irassal, de eszveszejtoen lassu voltam osszehasonlitva a rendes laptopon vagy asztali gep billentyuzeten valo irashoz kepest es nagyon idegesitett.

2. Semmilyen kovetkeztetest nem.lehet levonni a helyesirasaval kapcsolatban. (Kiveve, ha ly-jket kovetkezetesen keveri es mondjuk a dupla massalhangzos szavakat mi dig ugyanugyirja mint kell helyett kel, vagy rakott/asott/asott helyett helyet :-) rakot/asott/adot/...


Rolam se mondod meg, hogy amugy munkahelyen vagy rendes billentyuzet mellett kivalo helyesirasom van.

Itt es cseten nekem boven belefer ekezetmentesseg es egy kis hanyagsag. Aki ismer tudja.

2020. ápr. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!