Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Magyar nyelveredetről, rokonsá...

Magyar nyelveredetről, rokonságokról, etnikumról mit lehet tudni?

Figyelt kérdés
Sok helyen kerestem már rá, de megfelelő választ sosem találtam. Nagyon érdekel a magyar nép kialakulásának története. Milyen népekből alakult ki, milyen családba sorolható(mert pl se szláv, se balkán országok közé nem sorolnám). A nyelv kialakulása, hasonló nyelvek és egyéb érdekességek érdekelnének még. Jellemzők, tipikus magyar külső és belső vonások/ jellegzetességek, stb... A negatív kommenteket, hogy ‘ezt tudnod kéne’ és hasonlók, hanyagoljuk, köszi:)

2020. ápr. 10. 04:18
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
A finnugor nyelvcsaládból származik. Nagyjából ennyi.
2020. ápr. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Nem lehet pontosan tudni, honnan származik, csak találgatások vannak. Mivel eddig jobbat nem találtak, valamint politikai érdekből a finnugor nyelvcsaládba próbálják beerőszakolni.
2020. ápr. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Ez most egy olyan kérdés,amire biztos válasz nincs,és piszok nagyokat lehetne vitázni.

Hivatalosan : A magyar nyelv a finnugor nyelvcsalád tagja.

Etnikum : A sztyeppén egy törzsszövetség nem etnikum szinten alakult,hisz a besenyő törzsszövetség se egy etnikumból állt össze,sőt a törzsei két nyelvet beszéltek,törököt és kelet iránit.

Ugyanígy a honfoglaló magyarság se beszélt egy nyelvet,ha figyelembe vesszük,hogy a kabarok török népcsoporthoz tartoztak.

Ehhez még vegyük hozzá,hogy időközben érkeztek a kárpát medencébe besenyő törzsek is a honfoglalás után,melyek bizonyítékait település nevek őrzik,pl : talmács,tomaj ,stb.

Ugye a kárpát medence se lakatlan,a magyarok találnak itt mindenféle népmaradékot,és az államalapítás után is érkeznek még népcsoportok,mint a kunok,és svábok.

Ha ma körbemész az országon,és a népviseleteket megnézed,szinte falvanként változik.

Tipikus magyar vonások : négykézláb részegen,és dögöljön meg a szomszéd lova is,ne csak az enyém.

2020. ápr. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%

Az Osztrák-Magyar Monarchia óta erőltetik ránk a finn-ugor rokonságot -ma már "csak" a nyelvrokonságot.


Egyszer 10 órát utaztam együtt finn és török egyetemistákal. Órákig kerestük a hasonlóságot a három nyelv között. Nem túl sok sikerrel. Lényegében a törökkel több hasonlóságot találtunk. Ráadásul ők testvérnépnek tartanak minket. Meglepődtem, mert egyikük kézipogyászában volt egy angol kiadású könyv, ami a török-magyar rokonságot taglalta több évezredre visszamenőleg.

Nem vagyok történész és nem vagyok nyelvész, de érdekelt a véleményük.

Sajnos évszázadok óta kevesen vannak akiket komolyan érdekelne a magyarság eredete, őstörténete. Inkább csak a "gyalázása". E két táborból az utóbbi az "erősebb". (Lásd előttem szólót...)

2020. ápr. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A nyelvrokonságban a kettő között lehet az igazság. Az uráli és az altaji nyelvek valószínűleg ugyanaz a nyelvcsalád, csak politikai okokból választották szét őket.
2020. ápr. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Finnugor nyelv családtól származik de igaziból mai napig csak találgatnak.
2020. ápr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!