Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet tudja a magyar...

Melyik nyelvet tudja a magyar a legkönnyebben megtanulni, megérteni a nyelvtani logikáját, melyik hasonlít hozzá a legjobban?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 19. 19:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem a legegyszerűbb az angol.

A magyarhoz nem igazán lehet semmit hasonlítani ugyanis a világ egyik legnehezebb nyelve.

2020. ápr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%
Ha a magyar legközelebbi nyelvrokonra gondolsz akkor azok a hantik meg a manysik. De ezek a nyelvek nagyon kihalófélben vannak. Egyébként nyelvtanilag hasonlít hozzánk a szuahéli a japán és a grúz. Ők NEM nyelvrokonok csak a nyelvtípus egyezik meg (ragasztó). Abban hasonlítanak, hogy a szótőhöz ragasztjuk"
2020. ápr. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
A toldalékot (bocsi ez leszakadt) :)
2020. ápr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
39%
Angol, nincs ragozás - se ige, se főnév, se melléknév. Nekem legalábbis ez nehéz pl. oroszban. Olasz/spanyol csak igeragozás van, de sok az igeidő meg a kivétel.
2020. ápr. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Logikailag a finn közel áll hozzánk, a török nyelv hangkészlete meg elég hasonló.

Alapszinten az angol valóban elég egyszerű, de ha komolyan akarod beszélni (C1-C2), akkor már nem könnyű egyáltalán.

2020. ápr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Finn, észt, mert agglutináló, azaz ragozó nyelvek. A magyar számára logikusan megérthető a nyelvtana.
2020. ápr. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

Az az igazság, hogy egy nyelv sem áll olyan közel a magyarhoz, hogy könnyebb legyen azt megtanulni, mint egy alapból egyszerű nyelvet, ami nem rokon, vagy hasonló.


A finn önmagában egy hasonlóan nehéz nyelv a magyarhoz. Távoli rokonnyelv, ezt az is mutatja, hogy hasonló számú ragesete van, 15. A magyarban 18 rageset van. Na de ez akkor most könnyebbé, vagy nehezebbé teszi számunkra? Az utóbbi szerintem, mert habár a logika majdnem ugyanaz, de hatalmas mennyiségű anyagot kell megtanulni, a szókészlet pedig csak nagyon kis százalékban hasonlít egymásra, úgyhogy olyan, mintha a magyar nyelvtant meg kéne tanulni mégegyszer, csak más szavakkal, ragokkal. Szerintem ez így csak nehezebbé teszi, mert messze nem hasonlít annyira, hogy az nagy előnyt jelessen.


A japán is ragozó nyelv, de ettől függetlenül a nyelvtana nagyon más és bonyolult.


A grúz is ragozó nyelv, de a hangképzése egy rémálom a magyar nyelvű embernek, amíg a magyar nem igazán szereti a felhalmozódott mássalhangzókat, a grúz olyan, mintha nem is lennének benne magánhangzók. Persze vannak.


A török azért lehet jó választás, mert az is ragozó nyelv, de nem olyan bonyolult a nyelvtana, mint a fent említetteknek és nem is ragoz annyira. 6 ragesete van. Tehát a logika hasonló, viszont jóval egyszerűbb.


Ott az orosz is, ami kis mértékben ragoz, de sok más nyelvtani funkciót is használ, ami a magyarnak idegen.


Összességében szerintem még mindig az angol a legegyszerűbb, mert habár egy teljesen más logikájú nyelv, de ha azt az ember egyszer megtanulta, utána nem nehéz, ugyanis a nyelvtana viszonylag egyszerű.

2020. ápr. 20. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%
Az angolt nem nehéz konyhanyelvi szintre megtanulni.A nehézség akkor kezdődik amikor árnyaltan akarsz helyes angolsággal beszélni, mert teljesen más logikával működik, mint a magyar ezért rengeteg szófordulatot kell megtanulni, mert hiába tudod minden szó jelentését szinte nem lehet tudni a mondat jelentését, max sejteni.
2020. ápr. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

#8 pontosan. Ezt írtam már fentebb is, de mindenki elsiklott felette...

Persze nem tudhatjuk, hogy a kérdező milyen szintre gondol, de a “megtanulni” az szerintem sem a társalgással vagy netán a középfokkal egyenlő, melyeknél az angol tényleg egyszerű.

2020. ápr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
13%
Aki érti a magyar nyelv logikáját, az már más nyelveket könnyen meg tud tanulni.
2020. ápr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!