Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek hogyan lehet a...

Szerintetek hogyan lehet a legegyszerűbben elmagyarázni egy külföldinek, hogy mikor nem tesszük ki a "van" létigét E/3-ban és T/3-ban?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, akkor nem kell kitenni, ha igei-névszói állítmányként használjuk. Hogyan lehet ezt nem ennyire szárazon, bonyolultabb nyelvtani szakszavak nélkül elmagyarázni? Mert valljuk be, az átlagember valószínűleg nem tudja, mi az az igei-névszói állítmány.


Tehát mi a különbség pl. a következő mondatok között:

A zászló vörös. / A terítők fehérek.

vs.

Sötét van. / Jól vannak. (Jól érzik magukat).


2020. ápr. 26. 23:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

hűűű, ezzel rendesen megfogtál. Külföldi a barátnőm, gyakran belemegyek ilyenekbe, hogy jobban megismerje a nyelvet, de itt még nem tartottam... :D

A zászló vörös és a terítők fehérek, mondtál egy konkrét dolgot, aminek megnevezted a színét (vagy bármilyen tulajdonságát, lehet ez bármi más is, mérete, hossza, Isten tudja)... na jó, tényleg megfogtál. :D


A másik felére pedig: ezek talán kicsit segíthetnek, ha már én annyira nem tudtam. Bár most, hogy ezeket elolvastam, lehet, hogy menne, de ha esetleg a külföldi ismerősöddel/barátoddal angol a közös nyelv, akkor egyszerűbb csak úgy elküldeni neki ezeket. :D

[link]

innen különösen ez a link hasznos: [link] 11. oldal

[link] Ebben van pár hiba, de amúgy rendben van.

2020. ápr. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A második mondatokban a van az állítmány, az elsőkben nem. Ha a van az állítmány, akkor kimondjuk, ha más, akkor nem.
2020. ápr. 27. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!