Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet érdemes tanulni...

Melyik nyelvet érdemes tanulni: a hébert vagy az arabot?

Figyelt kérdés
Hasznosság és nehézség szempontjából.

2020. máj. 20. 19:04
A kérdező szavazást indított:
Héber
Arab
24 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Ha Izraelben akarsz letelepedni, akkor nyilvan nem az arab, es nyilvan nem a heber, ha az arab vilag a celod. Szoval megadhatnad, mi a celod, anelkul megvalaszolhatatlan a kerdes. Tekintve, hogy hazankban altalaban egyikkel se megy sokra.
2020. máj. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
Arab. Hébert már izraelben sem nyomják. Ott is az angol meg a magyar a menő.
2020. máj. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Arabot, itt gondolok a jövőbeni használhatóságára, ha fiatal vagy még azt is megéred, hogy tolmácsként keresed a kenyered pl. bíróságokon, rendőrségi fordítások esetén is. Biztos jövő, pláne ha a magyar nyelv mellett tanulsz svédül, németül.
2020. máj. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehézség szempontjából nem tudom, gyakorlatilag, gazdaságilag az arab éri meg jobban.
2020. máj. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Ha a zsidó vagy a keresztény vallás érdekel, akkor a hébert ajánlom.

Ha a Koránt olvasnád szívesebben, akkor az arab a neked való.

2020. máj. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Elsősorban az amelyik neked tetszik mivel nem adtál meg konkrét célt


Gazdaságilag és társadalmilag toronymagasan az arab,ami lassan világszinten is az egyik legfontosabb nyelv viszont ha a bölcsészet-misztika-vallás érdekel akkor a héber

2020. máj. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Tényleg függ attól mi a célod.

Mind a kettő sémi nyelv, mind a kettő az arámiból jön, egyik se könnyebb a másiknál szóval mind a kettővel szenvedni kell :D

Én arab szakos vagyok, mert engem ez érdekel és szeretnék majd tolmács lenni. Viszont a héberrel annyi lehet a baj, hogy Izraelben valóban jóformán mindenki beszél angolul és nagyon sok a külföldi úgymond, mert bárki aki zsidó felmenőkkel van és maga is zsidó az igényelhet állampolgárságot. Szóval annyira nagyon tényleg nem nyomják a hébert. Araboknál viszont, mind észak afrikai régióban mind a közelkeleten sokan csak arabul vagy arabul és franciául tudnak. Az arabnak talán annyi plusz nehézsége van, hogy nagyon sok a dialektus. Egy marokkói és egy jordán nem fogja egymást megérteni pl egyáltalán. Erre jó a fuszha, a klasszikus arab amit minden arab megért úgymond, de ha csak fuszhát beszélt akkor elég nehéz lesz a kommunikáció, szóval arabbal jó egy dialektust is megtanulni.

2020. máj. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem a héber sokkal jobb, mivel az arabok többsége, úgyis megtanul németül/ az adott ország nyelvén , amelyikre jönnek be bevándorolni. A héber az viszont egy nagy kaland, egy utazás a történelemben, ezernyi új kapu nyílik meg elötted.Ha kimész Izraelbe, és tudsz pár szót héberül (csak pár szót) rögtön örülni fognak neked, és konkrétán be is vagy illeszkedve, feltéve ha szereted a kultúrát. Az Izraeli-zsidó kultúra tényleg egyedülálló az egész vilgáon , és számomra csodálatos:)
2020. jún. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
43%
A 7-es válaszolóval egyet értek teljesen. A 8-asal már nem igazán... De nem megyek bele, mert felesleges vitát nyitni erről. Ha egy kicsit is kulturált vagy és olvasott, kedves kérdező, akkor sokat nem időzöl a felettem lévő válaszán, mert totál mainstream és láthatóan egy oldalúan informált. Ezzel nem szándékozom kötekedni, csak egy vélemény.
2020. jún. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!