Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A francia is sok dialektusra...

A francia is sok dialektusra oszlik pl. a némethez hasonlóan vagy relatíve egységes nyelvnek számít (leginkább a franciaországi helyzet érdekel)?

Figyelt kérdés

2020. máj. 27. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:
65%
Igen, van itt is egy pár dialektus. De szerintem nem olyan veszélyes mint a német. Én pl. csak felsõ osztrákul beszélek, mert 0 némettel jöttem ki és csak ezt hallottam, csak alig értek meg egy karintiait, néha van, hogy semmit sem.
2020. máj. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%
A franciaországi nyelvjárások nem nagyon térnek el egymástól, főképpen a sztenderd nyelv terjedése miatt. Ugyanakkor a Quebec-i nyelvjárások eléggé eltérnek a sztenderdtől, pont azért, mert kevesebb hatással volt rá az Akadémia által propagált hivatalos nyelvet.
2020. máj. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 franciasrac ***** válasza:
100%
Nincsen, kiirtották az összes regionális nyelvet, máig csak a legfontosabbak éltek túl, amik elég eltérőek voltak a franciától (baszk, breton, elzászi stb.), de ezeket is kevesen meg egyre kevesebben beszélik. Máig csak a regionális akcentusok maradtak azokból a regionális nyelvekből, de ezek is lassan meghalnak. De nagyjából mindenki ért mindenkit gond nélkül akárhonnan származnak
2023. jan. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!