Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A spanyol valóban meglehetősen...

A spanyol valóban meglehetősen egységes, kevés dialektussal rendelkező nyelv, annak ellenére, hogy ilyen nagy területen beszélik?

Figyelt kérdés

Szinte mindenhol azt olvasom, hogy viszonylag kevés spanyol dialektus létezik, és a hatalmas elterjedés ellenére viszonylag homogén nyelvről beszélünk. Ez valóban így lenne?

Én olaszul jól beszélek, amely nyelv ugyebár pont a dialektusok sokszínűségéről híres. Ezek ráadásul annyira különbözőek tudnak lenni, hogy sztenderd irodalmi olasztudással nem is feltétlenül lehet érteni őket. Ha jól tudom, ilyen szempontból a német is az olaszhoz hasonló nyelv, ott is megannyi dialektus nehezíti a megértést.


2020. márc. 12. 23:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Te vagy az osztrák dialektusos kérdező is??
2020. márc. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Miféle osztrák dialektus? Én a spanyolról érdeklődöm, csak említettem a leírásban, hogy azt olvastam, az olasz mellett pl. a németben is sok a dialektus.
2020. márc. 12. 23:56
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A spanyol annyira nem egyseges, hogy a mexikoi/argentin/stb. sorozatokat elobb leforditjak neutralis spanyolra, aztan az adott terulet nyelvjarasara, mert egy ohazai spanyol alig ertene a 'tajszolast', ha ugy tetszik.
2020. márc. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Spanyol iránt érdeklődőknek érdemes El Mexicano blogját olvasni, erre is részletesen kitér.

[link]

2020. márc. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Harmas teljesen jol irja. A ferjem azt is megmondja, hogy valaki eredeti spanyol Barcelona mellol, vagy 200 km-vel arrebbrol. Vagy mexikoi, hondurasi, salvadori, stb., annyira jellegzetesen elternek egymastol az "egyseges" spanyol nyelvet beszelok :)))

Megjegyzem, a magyar egy viszonylag keves ember altal beszelt nyelv (kb 15-16 millio), es megis mas a dialektus a Vajdasagban, vagy Erdelyben, vagy Szabolcsban, vagy a Felvideken...

NINCS dialektus nelkuli nyelv.

2020. márc. 13. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"eredeti spanyol Barcelona mellol"

Az inkább eredeti katalán akart lenni, igaz?

2020. márc. 13. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Furcsa, mert én vagy 5-6 különböző helyen olvastam, hogy a spanyol meglepően homogén a többi nagy nyelvhez képest.

Magyar nyelvjárásokról meg én már ugyan hallottam, hiszen a közoktatásban ezt tanítják, de a gyakorlatban még sose találkoztam vele. Magyar nyelvterületen egyáltalán nem okoz félreértéseket/megértési nehézségeket, ha két ember különböző régiókból származik, Olaszországban ez viszont nem működne, ha nem beszélné mindenki a dialektusok felett álló irodalmi köznyelvet.

2020. márc. 13. 17:23
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az akart lenni, hogy az eredetete a beszelonek Barcelona melletti katalan, aki spanyolul beszel, vagy 200km-vel arrebbrol.

Pongyolan fogalmaztam, bocsanat. De a lenyegen nem valtoztat.


Kerdezo, en majdnem hanyattestem, amikor a derekig ero hajam miatt azt mondtak, hogy "de szepen NEVELED a hajad". Es meg ezer hasonlo.


En muszajbol tanultam 12 evig oroszt, es bajban voltam, amikor nem moszkvai beszelt hozzam.


NINCS dialektus nelkuli nyelv, errol ne is almodj.

2020. márc. 14. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván vannak dialektusok a magyarban, de elég érthetőek egymás számára, kivéve talán a csángót.
2020. márc. 14. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak dialektusok, meg is lehet mondani, ki hova valósi (ahogy magyarban is felismerhető a szabolcsi, a palóc vagy a székely tájszólás), de kölcsönösen megértik egymást, ami pl. az olaszokról nem mondható el.
2020. márc. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!