Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire beszélnek tisztán,...

Mennyire beszélnek tisztán, dialektusmentesen a frankfurti agglomeráció nagyobb városaiban (pl. Mainz, Wiesbaden, Darmstadt, stb)? Az "iskolai némettel", Hochdeutsch-csal viszonylag könnyen lehet boldogulni?

Figyelt kérdés

Egy ideje Ausztriában élek a párommal, viszont őszintén szólva nem tudjuk megszokni és megszeretni, hogy itt az emberek túlnyomó többsége valamelyik bajor dialektusban beszél, amely nehezen érthető és szerintünk még csak nem is szép. (Nem bántásból, de tényleg nem tudunk hozzászokni.)

Ezért arra gondoltunk, hogy továbbállnánk Németországba, mert azt hallottuk, hogy ott sokkal jobb a nyelvi helyzet, annak ellenére, hogy ott is nagyon sok dialektus létezik.

Milyen ebből a szempontból Frankfurt környéke? Olvastam, hogy létezik hesseni, rheinland-pfalzi dialektus is, de ez a hétköznapokban ugyanolyan erősen jelen van, mint Ausztriában a különböző bajor nyelvjárások?



2020. jún. 11. 15:08
 1/5 qkker1 ***** válasza:
100%

1. Ausztriában osztrák nyelvjárás van;

2. Bajorok -a maguk nyelvével- München és környéke;

3. Hessenben Rheinland-Pfalz-ban elég jól megértik, és csak kicsit törik a Hochdeutsch-ot; /Ludwigshafenben, Mannheimben is dolgoztam/;

4. Stuttgart környékén inkább sváb dialektus van, aki azt beszéli, az elég durva;

2020. jún. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Ausztriában NEM bajor dialektusban beszélnek, hanem valamelyik ausztriai nyelvjárásban.

Németországban a nagyvárosokban beszélik sokan a Hohdajcsot, de a hétköznapi életben, kisebb településeken a helyi dialektikust. Ne ez alapján váéassz helyet, ahol élni akarsz.

2020. jún. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De, Ausztriában a bajor dialektusok valamelyikét beszélik - tájegységtől függően:

[link]

2020. jún. 11. 17:26
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Ausztriában nem a Bayerndialektot beszélik, de én is sokáig azt hittem, mert az osztrák dialektus nagyon hasonlit hozzá.Ám, ha egy német anyanyelvűt kérdezel meg,ő meg tudja rögtön különböztetni a kettőt. Akárhova mennétek Németországban,mindenhol van dialektus,inkább iskolázottság kerdese, hogy ki beszél Hochsprachét.
2020. jún. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 qkker1 ***** válasza:
86%
Egy évet dolgoztam Ausztriában, vagy 40 éve tanultam a Hochdeutsch-ot, utána 4 évig Németországban és még a Bayorok is azt mondták, hogy erősen osztrákos -nem bajoros- a beszédem!
2020. jún. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!